Siatkarze z Gorlic zanotowali falstart w Tarnowie, ale nadal są wiceliderem 1. ligi

Remigiusz Szurek
GKPS bez punktów w tarnowie
GKPS bez punktów w tarnowie Zdjęcia ilustracyjne, Lech Klimek
Nie udał się siatkarzom GKPS Gorlice wyjazd do Tarnowa na potyczkę z tamtejszą MUKS Iskierką w ramach rundy rewanżowej rozgrywek 1. ligi małopolskiej. Podopieczni trenera Krzysztofa Kozłowskiego ulegli rywalowi w trzech setach, ale mimo to zachowali pozycję wicelidera. Rywalizacja w 1. lidze małopolskiej trwa w najlepsze. Liderem tabeli z 19 punktami na koncie jest Skawa Wadowice.

Goście z miasta nad Ropą w pierwszym oraz w trzecim secie mieli co prawda piłki setowe, ale niestety tym razem nie potrafili pomóc szczęściu i to co kiedyś sprytnie przchylali na swoją szalę, teraz padało łupem gospodarzy, którzy byli po prostu bardziej skuteczni i czujni.

- Nie da się ukryć, że drużyna z Tarnowa prezentowała się na boisku hali MDS-u lepiej od naszych siatkarzy, zwłaszcza w grze obronnej. Gdy do tego dołożymy jeszcze szczęśliwą zagrywkę meczową w boczną linię boiska, a jak wiadomo szczęście sprzyja lepszym, to ta wygrana drużyny Iskierki była całkowicie zasłużona – nie krył trener Kozłowski.

Tarnowianie zdołali więc zrewanżować się gorliczanom za listopadową porażkę 1:3.

- Gratulujemy naszym przeciwnikom znakomitej postawy a naszym zawodnikom życzymy zdrowia, bowiem w ostatnim czasie trochę go nam brakuje, a jak wiadomo jest ono niezbędne do poprawy gry zespołu, który pomimo drugiej porażki z rzędu w dalszym ciągu zachowuje pozycję wicelidera w tabeli – przypomina szkoleniowiec.

Ogółem gorliczanie w bieżącym sezonie prezentują się dobrze. Mają na koncie 13 punktów i o jedno „oczko” wyprzedzają trzeci w ligowym zestawieniu Volley Podegrodzie, z którym pod koniec października doznali porażki w trzech setach.

Teraz przed GKPS ostatni pojedynek ligowy w tym roku. Siatkarze trenera Kozłowskiego zagrają w Laskowej z tamtejszym GSKS. Starcie to zaplanowano na sobotę 16 grudnia. Najbliższy przeciwnik gorlickiego zespołu zajmuje piąte miejsce w lidze. Obydwie drużyny dzieli w tabeli różnica czterech punktów.

MUKS Iskierka Tarnów – GKPS Gorlice 3:0 (26:24,25:21,31:29)

Skład gorliczan: Nikiel Przemysław (kapitan), Czupik Paweł, Ludwin Łukasz, Szpyrka Bartosz, Turek Adrian, Cetnarowski Krzysztof, Kaszyk Bartłomiej (L); Puścizna Dominik, Dziki Konrad, Turek Sebastian (L).