PowalczyliÉ<br><font color="#006699"><b>Gazeta Krakowska</font></b>

no
CZARNI Radom - MKS Andrychów 3:2 (-24, 20, 16, -23, 10). MKS: Ł. Fijałek, Kostecki, Semeniuk, S. Pietrzyk, Witoszek, Kucharski - Rupik (l), M. Fijałek, Węgler.

W zaległym meczu Serii B siatkarze MKS Andrychów spotkali się w Radomiu z Czarnymi. Nie oddali punktów za darmo faworyzowanym gospodarzom. Trener Henryk Włodarczyk zdecydował się postawić na Łukasza Fijałka jako pierwszego rozgrywającego. Jego brat, który niedawno rozpoczął treningi z normalnym obciążeniem zaczął mecz na ławce. Na parkiecie pojawił się za to Marcin Witoszek, który narzekał w ostatnich dniach na bóle kręgosłupa. Cierepiącego na podobne dolegliwości Sławomira Węglera zastąpił jego imiennik - Pietrzyk. W I secie trzypunktową przewagę gospodarzy - było już 14:11, andrychowianie zdołali zamienić na prowadzenie 16:18. W emocjonującej końcówce przechylili szalę na swoją korzyść po atakach Pietrzyka i Kucharskiego. W II secie radomianie prowadzili wysoko - 15:9, ale walczący z determinacją siatkarze z Andrychowa odrobili niemal straty. Przegrywali już tylko 21:19 i mieli piłkę w górze, ale Pietrzyk posłał ją w aut. III seta MKS oddał bez walki. Za to w IV partii goście byli o włos od sukcesu. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Czarnych. Podłamani takim obrotem sprawy andrychowianie nie sprawiali wielkich trudności gospodarzom w V secie. Brylował w nim Stanisław Pieczonka - pochodzący z Gorlic.