Dodaj zdjęcie profilowe

avatarBeata Traciak

Kraków
Redaktor Interia 360

Rodzina Witkowskich prosi o wsparcie

2013-01-26 22:57:05

"Wszyscy troje cierpiny na ataksję móżdżkowo - rdzeniową (SCA). Jest to nieuleczalna i postępującą. Jest to choroba genetyczna. Objawia się ona przede wszystkim zaburzeniami równowagi i dysartią ( niewyraźną mową ) , dlatego chorzy na ataksję są często odbierani jako osoba nietrzeźwa. Inne objawy to drżenie kończyn, zwiększona męczliwość, powolny zanik mięśni , trudności w połykaniu i krztuszenie się. Choroba bardzo wyniszcza organizm i prowadzi do śmierci.

Naszą nadzieją na normalne życie jest rehabilitacja metodą PNF , która niestety nie jest refundowana przez NZF.
Jest to praktycznie jedyna metoda poprawiająca stan naszego zdrowia. Aby uzyskać efekty musimy ćwiczyć 2-3 razy w tygodniu przez całe życie.

Ponadto przyjmuje Koenzym Q10, który trzeba sprowadzać z USA. Wielkim marzeniem naszej rodziny jest wyjazd do Chin, gdzie chorym na ataksję wszczepia się komórki macierzyste. Terapia ta daje zaskakujące efekty. Koszt takiego wyjazdu to około 100 tysięcy złotych.

Źródłem utrzymania naszej rodziny jest niewysoka renta ojca i pensja syna, które nie zaspakajają podstawowych potrzeb. Co za tym idzie nie jest nas stać na rehabilitację i leczenie, których wymagamy wszyscy troje.
Sytuacja naszej rodziny jest bardzo zła. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie i z góry dziękujemy za okazane nam serce.
Rodzinę można wesprzeć wpłacając pieniądze na nasze subkonto rodzinne w Fundacji
Spółdzielczy Bank Ludowowy w Zakrzewiu
oddział Złotów

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
w tytule przelewu wpisać

na leczenie - dla rodziny Witkowskich 207/W
lub przekazując nam 1% podatku w zeznaniu rocznym PIT

KRS 0000186434
wpisując jako cel szczegółowy

na rehabilitację - Wiesław Witkowski 207/W

Źródło:
http://fundacja-sloneczko.pl/apele/pokaz_opis.php?ida=207/W

http://www.podaruj-zycie.eu.org/forum/index.php?board=164.0

Jesteś na profilu Beata Traciak - stronie mieszkańca miasta Kraków. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj