Dodaj zdjęcie profilowe

avatarSHOWTIME CLUB

Kraków
SHOWTIME to jedno z najlepszych miejsc na rozrywkowej mapie Krakowa. Klub zlokalizowany jest w zabytkowej kamienicy z XVI wieku i zachwyca oryginalnym designem. Showtime to przestrzeń stworzona dla osób wymagających, które cenią sobie niekonwencjonalną rozrywkę w światowym stylu. Uwiedziemy Cię perfekcyjną mieszanką najnowszych trendów muzycznych. TYLKO U NAS codziennie muzyka na żywo:) Wewnątrz 2-poziomowego lokalu znajduje się parkiet taneczny oraz scena koncertowa, dwa stoły bilardowe
Mieszkaniec Adrian

Adrian

Dodano 2015-06-29 13:17:57
obserwowany

Dni Bochni 2015 już za nami!

Wczoraj na bocheńskiej scenie wystąpili m.in: Skubas oraz Monika Brodka.
Fotoreporter: Adrian Jeziorek/ADRICKT

Mieszkaniec Adrian

Adrian

Dodano 2014-01-04 19:13:22
obserwowany

Koncert charytatywny Stanisława Soyki w Staniątkach

Po raz kolejny w Kościele Opactwa św. Wojciecha Mniszek Benedyktynek w Staniątkach słuchacze mogli posłuchać tym razem Polskich Kolęd w wykonaniu Stanisława Soyki. Koncert zrealizowano dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Wielickiego.

Mieszkaniec Beata Traciak

Beata Traciak

Dodano 2013-12-15 12:01:40
obserwowany

„Innowacyjny region Wałbrzych - Nowa Ruda”. Wywiad z Grzegorzem Wałowskim

W XXI wieku - dobie koksownictwa, światowi potentaci złóż węgla kamiennego poszukują rozwiązań dla przetworzenia węgli "insitu" w zakresie ich uwęglenia.

Obecnie Grzegorz Wałowski jest na etapie wypracowania, weryfikacji metody gazoprzepuszczalności karbonizatów (koksów) i pracuje na materiale badawczym pochodzącym ze złóż australijskich, amerykańskich, kanadyjskich, czeskich i polskich.

Metoda ta pozwoli na precyzyjne zastosowanie złóż węglowych do otrzymania konkretnego produktu, tj. jego klasyfikacji. To jest wielka przyszłość dla węgla kamiennego - tak więc, wartość doktoratu jaki właśnie opracował utalentowany naukowiec już jest bardzo obiecująca.

Beata Traciak: Jesteś autorem programu "Innowacyjny region Wałbrzych & Nowa Ruda" zainicjowanego m.in. dla biedaszybów, zakładającego zastąpienie nielegalnych w myśl prawa biedaszybów nowoczesnymi metodami eksploatacji. Jak przebiega realizacja tego programu, czy znalazły się podmioty chętne do współpracy?

Grzegorz Wałowski: Tak, współpracą zainteresował się już uniwersytet berliński.
W Osteuropa-Institut przy Freie Universitat w Berlinie, w ramach interdyscyplinarnego seminarium przez studentów specjalizujących się w socjologii, kulturoznawstwie, politologii, historii i ekonomii został zrealizowany projekt badawczy pt. "Transformacje kultury pracy: Wałbrzych 1989-2020". Jego tematem jest nowy model kultury pracy, jaki wykształcił się w regionie wałbrzysko-noworudzkim w wyniku ekonomicznych i strukturalnych przemian po 1989 roku. Projekt ten jest wspierany przez takie organizacje jak Horyzont oraz Duopolis z Warszawy.

Czy tworzenie tego projektu bazuje na podstawie Twojej drugiej, wydanej w 2011 roku książki pt.: „Nowa Ruda: od biedaszybów do... Podziemne uwodornienie węgla kamiennego”?

- Jej przesłaniem jest "stworzenie oferty do inwestycji w pilotażowe projekty sektora badawczo-rozwojowego, przy jednoczesnym pragmatycznym klimacie dla innowacyjnego środowiska polityki i biznesu w wymiarze międzynarodowym".

Studenci berlińskiego Uniwersytetu Freie biorą udział w projekcie badawczym, zajmującym się przemianami strukturalnymi i kulturą pracy w czasie transformacji ustrojowo-gospodarczej w Polsce.

Jakie są główne zadana tego projektu?

- Zadaniem projektu badawczego "Transformacje kultury pracy : Wałbrzych 1989-2020" jest empiryczna eksploracja miast pogórniczych oraz przeprowadzenie rozmów z osobami mogącymi przysłużyć się poprzez swoje doświadczenia i obserwacje do stworzenia międzynarodowego, społeczno kulturalnego dyskursu naukowego, który uwieńczony będzie prezentacją w dwóch ważnych stolicach europejskich: Berlinie i Warszawie.

Wałbrzych jest regionem, który po 1989 roku przeszedł ogromną transformację...

- Wałbrzych, Nowa Ruda i okolice są ważnym regionem pod względem zaszłości historycznych. Był to kiedyś dobrze prosperujący region Polski, charakteryzujący się dynamiką rozwoju przemysłu i górnictwa, jak i zjawisk, które nastąpiły w późniejszych latach, takich jak zamknięcie kopalń i wiążąca się z tym stagnacja gospodarcza, wzrost bezrobocia, emigracje młodych ludzi, zjawisko powstania "Biedaszybów" i przekierowanie całego przemysłu na inne działy wraz z restrukturyzacją miejscowego rynku pracy oraz znalezienie nowych technologii i inwestycji przynoszących zyski dla lokalnej gospodarki.

Niezbędne w projekcie było również zaczerpnięcie informacji o zmianach jakie wiązały się z tą transformacją, nastawieniach ludzi, życiu codziennym nie wiążącym się już ściśle z górnictwem od osoby dobrze wykształconej i prowadzącej badania w zakresie przemysłu kopalnianego.

  1. Pierwszy raz tutaj?

    Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
    Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

  2. Zwiększ atrakcyjność profilu

    Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

  3. Daj się poznać

    Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

  4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

    Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

  5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

  6. Daj znać co u Ciebie

    Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

  7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

    Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!

  • Dodaj do obserwowanych Obserwuj ciekawe osoby! Jeżeli pojawi się coś nowego, znajdziesz to również na swoim profilu.
  • Wyślij wiadomość Wysyłaj wiadomości i bądź w kontakcie z innymi mieszkańcami!
  • Zgłoś do moderacji Zgłoś nadużycie ze strony mieszkańca!

Wydarzenia dnia

Materiały mieszkańca