Juniorzy, piłka nożna. SMS Oświęcim wykazał się cierpliwością w meczu przeciwko Lachom Lachowice. ZDJĘCIA

Jerzy Zaborski
od 16 lat
SMS Oświęcim, lider pierwszej ligi piłkarskiej juniorów zachodniej Małopolski, podejmował wicelidera, Lachy Lachowice. W porównaniu do poprzednich, wysoko wygranych spotkań, podopieczni Krzysztofa Zarzyckiego znaleźli się w nowej rzeczywistości.

Tym razem oświęcimianie nie mogli myśleć o urządzeniu sobie strzeleckich fajerwerków. Trzeba było solidnie się napracować, żeby się przedostać w okolice bramki gości. W dodatku rewelacyjną formę prezentował Konrad Bogdanik.

Goście pierwsi zagrozili bramce miejscowych. Po strzale Kacpra Pająka, Szymon Marek końcami palców wybił piłkę poza boisko (5 min).

Oświęcimianie długo nie mogli rozmontować defensywy rywali. Jak już Jakub Szemik zagrał wzdłuż pola bramkowego, to Mikołaj Paluch uderzył ponad poprzeczkę (35 min). Jednak jeszcze lepszą okazję do otwarcia wyniku miał Mateusz Kowalik. Znalazł się sam przed bramkarzem, ale to Konrad Bogdanik popisał się skuteczną interwencją (43 min).

Piłka nożna, liga juniorów: SMS Oświęcim - Lachy Lachowice 1:0

Trener oświęcimian w roli psychologa

- Widziałem, że w pierwszej połowie chłopcy grali nerwowo. Nie każdego rywala można „zbić”. Mówiłem im w przerwie, że muszą być cierpliwi, grać swoje, to w końcu trafią do siatki – przekonywał wychodząc z szatni po przerwie Krzysztof Zarzycki, trener oświęcimian.

Kiedy po strzale Bartosza Barana, oddanym z 10 metrów, po raz kolejny fenomenalną interwencją popisał się Konrad Bogdanik, wydawało się, że miejscowi nie złamią rywali.

A jednak. Prawą stroną urwał się Jakub Szemik, a po jego zagraniu wzdłuż bramki, Bartosz Baran z bliska wpakował futbolówkę do siatki.

- Mając kilka wybornych okazji bramkowych, musieliśmy coś trafić – cieszył się Mateusz Kowalik, kapitan SMS.

SMS Oświęcim – Lachy Lachowice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Baran 65.

SMS OŚWIĘCIM: Marek – Ogiegło (46 Van Tran), Chowaniec, Bibrzycki (66 Krause), Szemik (87 Budzowski) – Spadek (60 Pietras), Kowalik, Zuchara, Paluch – Jarnot (80 Stachura), Baran.

LACHY: Bogdanik – Steczek, Hutniczak, Hulbój (66 Gach), Petryczuk (70 Giertuga) – Sobański, Harańczyk, Kachel, Goczał – Pająk, Boldowski (66 Żydek).

Sędziował: Szymon Zamarlik (Gorzów). Żółte kartki: Szemik, Jarnot, Ogiegło, Baran – Pająk, Hutniczak, Kachel (dwie), Sobański. Czerwona kartka: Kachel (88). Widzów: 40.

W innych meczach 5. kolejki:

MKS Trzebinia – Tempo Płaza 9:1, MKS Libiąż – Przeciszovia 1:7, Fablok Chrzanów – Beskid Andrychów 2:6, Orzeł Wieprz – Hejnał Kęty 1:2, Borowik Bachowice – Polonia Luszowice – nie odbył się (goście nie zebrali składu na mecz).