Wybierz region

Wybierz miasto

  X Krakowskie Miniatury Teatralne - KARNAWAŁ ZWIERZĄT

  Spektakl teatralno-muzyczny dla dorosłych i dzieci od lat 6.

  Camille Saint-Saens skomponował Karnawał zwierząt w 1886 roku. Zbior 14 miniatur muzycznych, nazwany przez autora „fantazją zoologiczną”, to humorystyczne portrety rożnych zwierząt, ktore poznajemy podczas karnawałowej zabawy. Uczestniczą w niej słonie tańczące walca, kalmary grające na ksylofonie, skaczące kangury, lwy dostojnie kroczące w rytmie marsza, gdaczące kury, bawiące się w chowanego kukułki, akwariowe rybki, śpiewający osioł, żołwie oraz łabędź, ktory jest niekwestionowaną gwiazdą tego balu. W spektaklu norymberskiego teatru wizerunki przedstawicieli zwierzęcego świata tworzy nie tylko grana na żywo muzyka, ale także fantazja malarza, ktory, w rytm dźwiękow rożnych instrumentow, kreuje na naszych oczach zadziwiające obrazy. Obserwujemy proces tworczy nawiązujący do dziecięcej wyobraźni i ich nieskrępowanej, często zaskakującej kreatywności: małe żołte gumowe kaczuszki przeistaczają się w lwy, tańczące kankana mrowki to niezliczone białe kuleczki, ktore za chwilę, jak za dotknięciem czarodziejskiej rożdżki, zamienią się w żołwią skorupę, z spod warstwy błękitnej farby wyłaniają się nieoczekiwanie pingwiny, krowa przekształca się w słonia, a z rożowego prosiaczka powstaje dostojny łabędź, ktory za chwilę staje się sympatyczną, uśmiechniętą świnką. Artysta co rusz zaskakuje nas tymi przeobrażeniami i za pomocą coraz to nowych pomysłow oraz technik malarskich tworzy niezwykły wizualny spektakl, ktory doskonale wspołgra z muzyką i dowcipnym tekstem Michaela Quasta.

  Spektakl realizowany w ramach obchodow jubileuszu 40-lecia partnerstwa Krakowa i Norymbergi oraz X Krakowskich Miniatur Teatralnych.
  Występują: Joachim Torbahn – malarstwo (na żywo), Tristan Vogt – narrator oraz zespoł muzyczny w składzie:
  Stefan Hippe – akordeon
  Nocola Pacha Vock - kontrabas
  Gunter Voit – klarnet
  Johannes Kronfeld – puzon
  Jessica Hartlieb - wiolonczela

  Tekst: Michael Quast
  Tłumaczenie: Artur Kożuch


  Czas trwania: 50 minut, brak przerwy

  Cena biletu Opis
  40złUwaga! Szanowny Kliencie, ceny biletów różnią się w zależności od wybranego miejsca.
  50złUwaga! Szanowny Kliencie, ceny biletów różnią się w zależności od wybranego miejsca.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Najpopularniejszy Trener Personalny

  Najpopularniejszy Trener Personalny