Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Zaplecze Władzy"

  ArtZona - Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida
  Kraków, ul. Os. Górali/4, +48 12 644 38 98

  20:00 Od 22.05.2017 do 31.05.2017

  • Wstęp wolny

  Każda władza ma swoje zaplecze. Repozytorium rzeczy, składane scenografie, wizerunki i symbole czekające na występ. Magazyny pełne papieru, manifesty i mapy podboju ilustrują pewną koncepcję i stan wizualnego języka danego społeczeństwa. Zaplecze ujawnia estetykę demokracji. W Polsce zarejestrowanych jest obecnie 77 partii politycznych.
  Zaplecza władzy to wystawa podsumowująca fotograficzny projekt Katalog miejsc niewidzialnych będący dokumentalnym zapisem miejsc zorganizowanych i zaaranżowanych jako przestrzenie funkcjonujące w uniwersum idei oraz wartości. Poszerzona o kontekst czasu (2012-2017) pokazuje przemianę, która dokonała się w samym podejściu do polityczności.
  Każda praca jest prostym i krótkim opowiadaniem, które dotyka wieloznacznej problematyki uwikłania w kontekst tego, co dla danej wspólnoty jest wspólne, co zostaje uwidocznione, kto staje się przedmiotem, a kto podmiotem ideologicznej narracji.

  Katarzyna Zolich (ur. 1983 w Bielsku-Białej) - fotografka, doktorantka na Wydziale Sztuki UP w Krakowie, absolwentka Wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Akademii Fotografii w Krakowie . Zdobywczyni stypendium Spółdzielni Młodych
  Twórców (2013) przyznawanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę", stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt „Katalog miejsc niewidzialnych" (2014) oraz stypendium Prezydenta m. Bielska-Białej (2015). Wybrana do publikacji „Debuts" w 2014 roku jako jedna z 36 najciekawszych debiutujących twórców.
  Prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych i indywidualnych Jest członkinią fundacji Paper Beats Rock, w ramach której prowadzi cykl warsztatów edytorskich w całej Polsce.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Najpopularniejszy Trener Personalny

  Najpopularniejszy Trener Personalny