Wybierz region

Wybierz miasto

  Wykład "Jak powstaje dzieło sztuki?"

  Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach
  Kraków, ul. Rynek Główny/1-3, +48 12 433 54 00

  18:00 Piątek, 18 grudnia

  • Wstęp wolny

  Podczas wykładu przyjrzymy się ujęciom pojęcia twórczości z czasów przed powstaniem filozoficznej estetyki, tym z kategorii estetyki klasycznej oraz procesualnym i psychologicznym koncepcjom współczesnym, a także zagadnieniu źródeł twórczości.
  Pojęcie twórczości jest równie nieostre i niejednoznaczne jak pojęcie sztuki. Intuicje prowadzą jednak zawsze do wartościowania wytworu "twórczości" – czyli dzieła sztuki, ocenianego w kategoriach przyjemności, oryginalności itp. Takie pojęcie twórczości obecne było w "ubieraniu w słowa" zjawisk artystycznych już od starożytności. Jednak wraz z rozpadem tradycyjnego pojęcia dzieła sztuki, pojęcie twórczości coraz bardziej było rozumiane w kategoriach procesu.
  Prowadzenie: dr Magdalena Kunińska – historyczka sztuki z Zakładu Dziejów Myśli o Sztuce i Metodologii Historii Sztuki Instytutu Historii Sztuki UJ.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Najpopularniejszy Trener Personalny

  Najpopularniejszy Trener Personalny