Wybierz region

Wybierz miasto

  „Poradnia opiekunów rodzinnych przy DPS Helclów w Krakowie”

  Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów
  Kraków, ul. Helclów/2

  16:00 - 19:00 Środa, 9 stycznia

  • Wstęp wolny

  Akademia Opiekunów oraz DPS Helclów rozpoczynają cykl warsztatów dla rodzinnych opiekunów osób starszych. Projekt „Poradnia opiekunów rodzinnych przy DPS Helclów w Krakowie” w pełni finansowany jest ze środków dzielnicowego budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa, dlatego skierowany jest wyłącznie do mieszkańców I dzielnicy Krakowa (Starego Miasta).

  Projekt zakłada realizację serii warsztatów, które mają pomóc opiekunom w prawidłowej i przynoszącej jak najmniej trudności opiece nad podopiecznym. Warsztaty odbywać się będą w wybrane środy od 9 stycznia aż do końca listopada 2019 roku (z przerwą wakacyjną w lipcu i w sierpniu). Prowadzącymi spotkania będą specjaliści różnych dziedzin, związani z codzienną opieką nad osobą straszą. Wśród nich znajdą się m.in. pielęgniarka, rehabilitant, psycholog czy też prawnik. W każdym miesiącu odbędą się cztery spotkania szkoleniowe, trwające ok. 3 godziny oraz warsztat w ramach tzw. grupy wsparcia zaplanowany na ostatni czwartek miesiąca.

  Uczestnicy warsztatów będą mieli szansę dowiedzieć się więcej m.in. w tematach:
  - codziennej pielęgnacji osoby starszej
  - rehabilitacji oraz aktywizacji ruchowej podopiecznego
  - reagowania na pojawiające się symptomy chorobowe
  - pomocy prawnej dla opiekunów osób starszych
  - dbania o własne zdrowie, fizyczne i psychiczne

  Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 9 stycznia o godzinie 16:00 w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie (ul. Helclów 2). Zapisu na warsztat dokonać można telefonicznie pod numerem telefonu 12 634 42 55 wew. 195 lub bezpośrednio, poprzez wizytę w DPS Helclów bądź Akademii. Dokładne harmonogramy spotkań publikowane będą na stronach internetowych obu organizacji oraz Facebook’owym profilu Akademii, dlatego zachęcamy do śledzenia aktualności oraz zapisów na wybrane warsztaty.

  Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej Akademii Opiekunów:
  https://akademiaopiekunow.pl/zapraszamy-do-poradni-opiekunow-rodzinnych-u-helclow/

  oraz na stronie DPSu Helclów:
  https://www.dpshelclow.pl/

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Najpopularniejszy Trener Personalny

  Najpopularniejszy Trener Personalny