Wybierz region

Wybierz miasto

  Nie taki Straszny Dwór – warsztaty

  Klub Mirage - oddział Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta w Krakowie
  Kraków, ul. osiedle Bohaterów Września/26, +48 12 645 72 09

  16:00 - 17:00 Wtorek, 16 kwietnia

  • Wstęp wolny

  Klub Mirage zaprasza dzieci i rodziców na warsztaty poświęcone Stanisławowi Moniuszce – jednemu z największych polskich kompozytorów, nazywanemu ojcem „polskiej opery narodowej”. Będzie to podróż po fascynującym świecie muzyki, pełnym różnorodnych instrumentów i dziwnych, obco brzmiących nazw, które na język polski, za sprawą twórczości Moniuszki, objaśni i przetłumaczy kwartet instrumentalny Golden Quartet. Uczestnicy warsztatów kontynuować będą tę podróż także w sposób bardzo realny, bo z pędzlami w ręku od sztalugi do sztalugi, tworząc wspólnie zupełnie niepowtarzalne dzieła malarskie.
  Pochodzący z Kresów Stanisław Moniuszko komponował muzykę silnie nacechowaną narodowo. W swojej twórczości nie tylko inspirował się, czerpał z polskiego folkloru lub adaptował utwory polskich poetów - rodakom, rodzinnym stronom, obyczajom i tradycjom poświęcał tematykę dzieł.
  Był człowiekiem nietuzinkowym. Nie tylko kompozytorem ponad 250 pieśni, kilkunastu oper, operetek i baletów, ale także poliglotą, podróżnikiem i… ojcem dziesięciorga dzieci. Z perspektywy obecnych czasów ciężko ocenić, za które z tych osiągnięć należy go najmocniej podziwiać.
  Wstęp wolny.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Najpopularniejszy Trener Personalny

  Najpopularniejszy Trener Personalny