Wybierz region

Wybierz miasto

  Di Galitzyaner Klezmorim

  Klezmer Music Venue
  Kraków, ul. Sławkowska/14

  17:30 Sobota, 10 lutego

  • 50zł

  Di Galitzyaner Klezmorim:
  Zespół powstał w 1998 roku, w swej twórczości nawiązuje do tradycji muzyki klezmerskiej. Nadając jej całkowicie osobisty charakter, stara się w sobie tylko właściwy sposób wydobyć i podkreślić to, co zdaniem twórców najistotniejsze. Poetycka, melancholijna melodyka przeplata się z żarliwą, ekstatyczną żywiołowością tworząc przestrzeń wypełnioną szeroką gamą barw i emocji. Muzycy zespołu są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie.
  Warto również wspomnieć o projekcie orkiestrowym. Do niektórych utworów powstały aranżacje z udziałem orkiestry smyczkowej. Pomysłodawcą był dyrygent i wiolonczelista Adam Klocek. Program ten wykonywali z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej podczas obchodów 1850-lecia miasta Kalisza oraz na 48. Bydgoskim Festiwalu Muzycznym z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Pomorskiej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Najpopularniejszy Trener Personalny

  Najpopularniejszy Trener Personalny