RSS   |   
Zarejestruj się   |    Zaloguj się   |    Zaloguj przez facebook
Kraków » Rozrywka » Impreza » Wernisaż wystawy "Artysta = dzieło sztuki"

Wernisaż wystawy "Artysta = dzieło sztuki"

Informacje o imprezie

Kiedy
16 Lutego 2012, godz. 18:00
Gdzie
MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej, Lipowa 4, 30-702, Kraków
Cennik
Brak informacji o biletach
EVA & ADELE to para artystek, które żyją i tworzą PONAD GRANICAMI PŁCI. Ich hasło życiowe brzmi: GDZIEKOLWIEK JESTEŚMY, JEST MUZEUM, a termin, który starają się narzucić ludzkości, to FUTURING.
EVA & ADELE funkcjonują w przestrzeni publicznej jako dzieło sztuki. Artystki traktują swoje ciała jak żywą rzeźbę, ulice jak galerie, a wielkie wydarzenia artystyczne jak muzeum. Za ich dopracowanym makijażem i kostiumami kryje się postać małej kobiety i rosłego mężczyzny, którego duchowa kobiecość przezwyciężyła fizyczną męskość i prawnie został uznany za kobietę.
Artystki występują razem od 1991 roku, kiedy pojawiły się na otwarciu wystawy Metropolis w Martin-Gropius-Bau w Berlinie. Od tego czasu podróżują po całym świecie, są obecne na najważniejszych wydarzeniach kulturalnych, takich jak Biennale w Wenecji, documenta w Kassel czy Targi Sztuki w Bazylei. Ich działania artystyczne są dokumentowane i komentowane przez widzów oraz przypadkowych przechodniów. Para kolekcjonuje zdjęcia i filmy wykonane przez publiczność.
Na wystawie zostanie zaprezentowana dokumentacja fotograficzna, kostiumy oraz video.
Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o. Coigdzie.pl Sp. z o.o.

Komentarze

Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

POLECAMY!

Pomarańczowa Alternatywa. Happeningiem w komunizm – nowa wystawa w MCK

Pomarańczowa Alternatywa. Happeningiem w komunizm – nowa wystawa w MCK

Pokazywać będzie narodziny i rozwój ruchu, a jej narracja osadzona zostanie na tle historii politycznej i społecznej Polski lat 80. XX wieku oraz późniejszej transformacji. Dla starszego pokolenia będzie to nostalgiczna podróż do przeszłości, przypomnienie absurdów komunizmu. Dla ludzi młodych wystawa będzie intrygującą lekcją historii.