Comarch-Cracovia: wygrana ze Stoczniowcem

Paweł Guga
Cracovia - Stoczniowiec Gdańsk 10:3
Cracovia - Stoczniowiec Gdańsk 10:3 FortArt
Czterdzieści minut gry i remis 3:3. Nie tego w niedzielę oczekiwali krakowscy kibice. Ale w ciągu ostatnich dwudziestu minut, a właściwie w nieco więcej niż kwadrans, gdański Stoczniowiec został przez Cracovię "zmasakrowany" tracąc siedem bramek.

W niedzielę w głównej roli wystąpili polscy Kanadyjczycy w barwach Cracovii. Rafał Martynowski zdobył trzy bramki, Dawid Kostuch jedną i zaliczył dwie asysty. Pierwszego gola w barwach "Pasów" zdobył Petr Dvorak.

Przez dwie tercje krakowianie grali dość chaotycznie, głównie pierwsza piątka. Po golach Bieli (strzał między parkanami Odrobnego), Martynowskiego (tuż przy słupku zmieścił krążek) i Dvoraka (ładne uderzenie w długi róg), przedzielonymi trafieniem Stebera (efektowne uderzenie w krótki róg spod niebieskiej), wydawało się, że będą spokojnie kontrolować mecz.

Ale w zapędach ofensywnych podopieczni Rudolfa Rohaczka zapomnieli o obronie i sprezentowali rywalom dwie bramki w ciągu 24 sekund! Najpierw, grając w osłabieniu, aż trzech krakowian, w tym Noworyta bez kija, nie wiedzieć czemu przepychało się za bramką z dwoma rywalami, potem strata krążka w tercji rywala skończyła się udaną, szybką kontrą. Po takiej grze ostatnia tercja zapowiadała się dramatycznie. I taka była, ale dla Stoczniowca.

Na lodzie wręcz "szaleli" Kanadyjczycy. Kostuch szybko z bliska pokonał Odrobnego. Potem podanie pod bramkę Leszka zamienił na gola Daniel Laszkiewicz. Łopuski wiedział co czynić z idealnym nagraniem zza bramki Piotrowskiego. Zagranie Kostucha do Martynowskiego i mierzony, celny strzał po lodzie. I to wszystko w niecałe dwie minuty! Goście załamali się i myśleli już tylko o udaniu się do szatni. Rozochoceni krakowianie grali nadal ofensywnie i potrafili zdobyć bramkę nawet w osłabieniu, jak to uczynił L. Laszkiewicz.

ComArch-Cracovia - Stoczniowiec Gdańsk 10:3 (1:1, 2:2, 7:0)

Brutalne zbrodnie, zuchwałe kradzieże, tragiczne wypadki. Zobacz, jak wygląda prawda o kryminalnej Małopolsce