MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Biblioteka wychodzi naprzeciw osobom z niepełnosprawnością intelektualną i organizuje zabawę „W poszukiwaniu lasowiackiego serca”

Patrycja Reszko
Patrycja Reszko
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na plenerową zabawę literacko-historyczną „W poszukiwaniu lasowiackiego serca” dla młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunów.

Plenerową zabawa literacko-historyczna „W poszukiwaniu lasowiackiego serca” skierowana jest do młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich opiekunów.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu: "O tradycjach lasowiackich w bibliotece 2024" ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

Na temat zabawy literacko-historycznej organizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie mówi Natalia Szwedo, specjalista ds. promocji:

Biblioteka po raz kolejny organizuje projekt lasowiacki, w który włącza różne grupy odbiorców. Po raz pierwszy w tym roku zdecydowaliśmy się zorganizować wydarzenie dla młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością i zaprosiliśmy do udziału te osoby wraz z ich opiekunami.

Szczegóły wydarzenia

Wydarzenie odbędzie się w ogrodzie polisensorycznym przy Zespole Szkół Specjalnych im. UNICEF, ul. Ofiar Katynia 1 w Rzeszowie.

Zabawa „W poszukiwaniu lasowiackiego serca” odbędzie się w dwóch terminach:

  • 22 maja 2024 r., (środa), godz. 10.00–11:00 oraz 11:30–12:30 (2 grupy)
  • 4 czerwca 2024 r., (wtorek), godz. 10:00–11:00 oraz 11:30–12:30 (2 grupy)

Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych imprezy odbędą się w innym terminie.

Wstęp na zabawę jest bezpłatny, jednak obowiązują wejściówki, a liczba miejsc ograniczona!

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 17 866 94 65.

O ideę zorganizowania zabawy literacko-historycznej „W poszukiwaniu lasowiackiego serca” zapytaliśmy organizatora, Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Chcemy, aby młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością tworzyły społeczność naszej Biblioteki, dlatego jeśli zdobywamy środki na projekty, bierzemy pod uwagę również możliwość udziału w nich osób z niepełnosprawnością. Szczególnie filia nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 organizuje zajęcia i wydarzenia dla takich osób, ponieważ pracują tam osoby przeszkolone do pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Zajęcia są specjalnie dostosowane do młodzieży, pracownicy filii doskonale znają ich ograniczenia - informuje Natalia Szwedo, specjalista ds. promocji WiMBP w Rzeszowie.

Projekt "O tradycjach lasowiackich w bibliotece – 2024"

Projekt "O tradycjach lasowiackich w bibliotece – 2024" przygotowany i realizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie ma na celu popularyzację kultury lasowiackiej, poprzez pokazanie jej różnorodności, zarówno w aspekcie dziedzictwa materialnego, jak i niematerialnego.

W ramach projektu zaplanowano piknik rodzinny, plenerową zabawę literacko-historyczną oraz warsztaty rękodzielnicze i artystyczne. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z różnymi rzemiosłami, takimi jak wikliniarstwo, garncarstwo czy haft lasowiacki, oraz wykonać własnoręcznie przedmioty inspirowane tradycjami kultury lasowiackiej. Odbiorcami projektu będą dzieci, młodzież i dorośli.

Do realizacji zadania zostały zaproszone osoby, które na co dzień zajmują się popularyzacją dziedzictwa lasowiackiego, w tym: mistrzowie rękodzieła specjalizujący się w różnych rzemiosłach, artyści i instruktorzy.

od 7 lat
Wideo

Młodzi często pracują latem. Głównie bez umowy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rzeszow.naszemiasto.pl Nasze Miasto