ZMIANA CZASU NA LETNI 2017. Zmiana z czasu zimowego na letni będzie w nocy z soboty 25 marca na niedzielę 26 marca 2017. 26 marca nad ranem przestawiamy wskazówki zegarów z godz. 2 na godz. 3. Zła informacja jest taka, że będziemy spać o godzinę krócej. Dobra - dzięki temu zabiegowi zyskujemy dodatkową godzinę światła słonecznego wieczorami (kosztem poranka). ZMIANA CZASU NA LETNI 2017.

ZMIANA CZASU NA LETNI 2017. Kiedy przestawiamy zegarki, kiedy zmiana czasu 25/26 marca ZMIANA CZASU

ZMIANA CZASU NA LETNI 2017. Przesunięcie wskazań zegarków przy przejściu z czasu zimowego na letni z godz. 2:00 na 3:00 w nocy z soboty na niedzielę skraca czas na sen o godzinę. Dobrą informacją jest jednak fakt, że dzięki temu zabiegowi zyskujemy dodatkową godzinę światła słonecznego wieczorami (kosztem poranka).

Już od dawna w Polsce i na świecie wprowadzono mechanizm zmiany czasu. W zależności od pory roku przekręcamy wskazówkę tarczy zegarowej w przód lub w tył, co oznacza że śpimy godzinę dłużej lub budzimy się o godzinę wcześniej.

W Polsce zmianę czasu stosujemy od 1977 roku. Obecnie czas letni funkcjonuje w około 70 państwach, również europejskich nie wliczając Islandii, a od 2011 roku również Rosji i Białorusi. W krajach wysoko rozwiniętych wyjątek stanowi Japonia.

ZMIANA CZASU NA LETNI 2017. Sprawdź, kiedy przestawić zegarki!
Dlaczego co roku decydujemy się na taką zmianę? Wszystko po to, żeby lepiej wykorzystywać światło słoneczne. Dzięki temu, że słońce świeci nam popołudniami, mamy lepsze warunki na przykład do uprawiania sportów lub innych aktywności po pracy. Trzeba jednak być przygotowanym, że zaraz po zmianie czasu jesteśmy mniej efektywni w pracy, dopóki nasz zegar biologiczny nie dostosuje się do tego, że wstajemy o innej porze.

ZOBACZ TAKŻE: Zmiana czasu z zimowego na letni

źródło: naszemiasto.pl


ZMIANA CZASU NA LETNI 2017. Kiedy zmieniamy czas na letni, kiedy przestawiamy zegarki [ZMIANA CZASU]

Należy pamiętać, iż w związku z postępem technologicznym, czasomierz w większości urządzeń elektronicznych przestawia się automatycznie.

ZMIANA CZASU NA LETNI 2017. Kiedy zmieniamy czas na letni, kiedy przestawiamy zegarki. W nocy z soboty na niedzielę (25 na 26 marca) zmieniamy czas z zimowego na letni. Będziemy spać o godzinę krócej.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!