Wyrok 7 lat więzienia usłyszała Bogusława C. prezes firmy Bud-Mar Investment budującej osiedle "Rodzinne wzgórze w Lusinie" pod Krakowem. Nieprawomocny wyrok w sprawie afery deweloperskiej zapadł po sześciu latach procesu.

W procesie Bogusława C. jest oskarżona o oszustwo ponad 50 osób, które w latach 2007-09 zapłaciły 13,2 mln zł za bliźniaki w Lusinie (domy do dziś są niedokończone) oraz 22 usługodawców i podwykonawców zatrudnionych na budowie osiedla.

Osiedle "Rodzinne wzgórze" miało być gotowe w czerwcu 2009 r. Plan przewidywał, że staną tam 52 domy w zabudowie bliźniaczej. Głównym źródłem finansowania inwestycji miały być pieniądze klientów, którzy wpłacali kwoty od 150 tys. zł do 600 tys. zł. Prace na budowie przerwano jednak w maju 2008 roku. Zdesperowani klienci, zmęczeni pustymi obietnicami prezes firmy, zawiadomili krakowską prokuraturę.

W czasie śledztwa ustalono, że Bud-Mar nie zapłacił również firmom, które brały udział w budowie. Od samego początku inwestycji nie było szans na realizację podpisanych umów. Według prokuratury prezes firmy miała świadomie wprowadzać w błąd podwykonawców.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Poszukiwani przez policję z Małopolski

Źródło: Gazeta Krakowska

Urząd miasta

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Anna (gość)

To jest skandaliczny wyrok na tyle skradzinych pieniedzy 7 lat i 27 tys.grzywny .Powinna nam oddac skradzione pieniadze .Co mi z tego ze bedzie sobie siedziala jak pieniedzy nie odzyskalam i jeszcze z moich podatkow bede musiala ja utrzymywac.SKANDAL