Kamieniołom na Zakrzówku. Tu pracował papież. Dziś to ostoja dzikiej przyrody. Czy unikalne miejsce zostanie zniszczone?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Był to kiedyś suchy kamieniołom. W pewnym momencie wytrysnęła woda, który go zalała i podnosiła się co rok. Obecnie utrzymuje się na stałym poziomie.

 

Jest w tym miejscu coś mistycznego, dlatego może, że pracował tu prosty człowiek Karol Wojtyła, który został papieżem. Jest też niedaleko stąd grota czarnoksiężnika czy też maga pana Twardowskigo, gdzie robił swoje alchemiczne mikstury oraz chciał stworzyć złoto i kamień filozoficzny.

 

Zakrzówek zachwyca tym, że jest w centrum miasta a stanowi jakby rezerwat dzikiej przyrody. Nie wiadomo, jak długo będzie w takim stanie, bo są plany zagospodarowania go i może to zmienić jego oblicze.

 

Warto zwrócić uwagę na to, że tylko płetwonurkowie mają oficjalny dostęp do tego miejsca. Wszyscy kąpiący się tam w lecie robią to wbrew przepisom. Brak tu ratownika, częste są wypadki. Mój znajomy zabił się tam, bo przejechał przez dziurę w ogrodzeniu na rowerze i z krawędzi skał wpadł do wody.

 

 Od redakcji:

 

Czekamy na Wasze zdjęcia z ciekawych miejsc w Krakowie! Pokaż czym żyje miasto! Zarejestruj się już teraz i zostań dziennikarzem obywatelskim.
Przeczytaj: Zakrzówek w wakacje pozostanie zamknięty


Przeczytaj: Kąpieliska i baseny w Krakowie [mapa]

 

Czytaj także

    Komentarze (3)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Livia

    Chwila wytchnienia. Świetne zdjęcia i wspaniałe miejsce. W sam raz żeby uciec na chwilę od miejskiego gwaru :)