(© Andrzej Banaś)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W poniedziałek wieczorem krakowska policja ujęła ósmego podejrzanego w sprawie zabójstwa Tomasza C. pseudonim"Człowiek". Zatrzymany to 27-letni Artur D., który również zalicza się do grona pseudokibiców Wisły Kraków.

- Do zatrzymania doszło w centrum miasta - informuje Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji. - Artur D. najprawdopodobniej był jednym z liderów grupy odpowiedzialnej za śmiertelną napaść na "Człowieka".

- We wtorek Artur D. został przesłuchany przez prokuratora - informuje Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie. - Został mu przedstawiony zarzut udziału w pobiciu Tomasza C. przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Podejrzany odmówił składania wyjaśnień.

Zabójstwo kibica Cracovii: jest ósmy zatrzymany

Śmierć kibica Cracovii: cztery osoby zatrzymane (VIDEO)

We wtorek prokurator przygotował wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.
Jak już informowaliśmy, policji udało się zatrzymać łącznie osiem osób zamieszanych w styczniowe morderstwo Tomasza C.

Śledztwo najpierw prowadziła Prokuratura Rejonowa dla Krakowa Podgórza, ale ze względu na skomplikowany charakter sprawy przejęła je Prokuratura Okręgowa. Przełom nastąpił w ub. tygodniu, gdy policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji i Centralnego Biura Śledczego zatrzymali czterech podejrzanych. W ciągu kolejnych dni ujęto kolejnych czterech młodych mężczyzn. Sześciu trafiło za kratki, jeden decyzją sądu będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Czytaj także: Jest siódmy zatrzymany w sprawie zabójstwa kibica Cracovii

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że co najmniej dwóch z zatrzymanych składa wyjaśnienia. Prokuratura zapowiada dalsze zatrzymania w tej głośnej i bulwersującej sprawie.

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail.Zapisz się do newslettera!

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Zabił syna ciosem w klatkę piersiową!
Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!