51. edycja Sabałowych Bajań przeszła do historii. Na finał tego pasjonującego, góralskiego wydarzenia odbyła się „Sabałowa Noc”.

W czasie tego ostatniego wydarzenia, już tradycyjnie od kilku lat przedstawiani są nowy podhalańscy „zbójnicy” i „wierchowe orlice”. Tytuły te są przyznawane znanym regionalistom, społecznikom lub politykom. Kilka lat temu podczas „Sabałowej Nocy” odznaczono m.in.: Donalda Tuska.

Tym razem polityki na „Sabałowej Nocy” nie było. W sobotę na scenie rozłożonej u stóp Term Bukovina do zbójeckiej braci przystąpili: Andrzej Polok (muzyk z Białego Dunajca); Józef Bafia (instruktor strzelectwa z Bukowiny); Andrzej Skupień (prezes zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan z Zakopanego); Jan Sienkiewicz (prezes stow. flisaków na rzece Dunajec ze Sromowiec Wyżnych); Maciej Stasiński (dziennikarz serwisu „Watra” z Poronina) oraz Dariusz Rzeźnik (szef zespołu „Dolina Popradu z Piwnicznej).

Z kolei „wierchowymi orlicami” pasowano: Marię Krupę (działaczka ludowa z Kościeliska); Beata Zalot (dziennikarka Tygodnika Podhalańskiego z Gronkowa), Janina Wacław (założycielka zespołu Gronicki z Bukowiny Tatrzańskiej) oraz Hanna Trebunia Wyrostek (muzykantka z Białego Dunajca).WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 16. "Buc"

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU">>>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU

Koncerty

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!