mat

mat. pras.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wystawa The Human Body Exhibition wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym mieście na świecie, gdzie się pojawia. Ekspozycję w Polsce zobaczyło już przeszło 100 000 osób. W związku z tak dużą popularnością organizatorzy postanowili przedłużyć ją aż do 3 listopada br., tak aby mieszkańcy Krakowa i przybywający do niego turyści mogli ją jeszcze zobaczyć.

"The Human Body Exhibition" w Krakowie. Co sądzicie?


"The Human Body" w Krakowie. Szokująca wystawa ludzkich ciał przyciągnie tłumy? [ZDJĘCIA]


"The Human Body" w Krakowie. Szokująca wystawa ludzkich ciał przyciągnie tłumy? [ZDJĘCIA]


Wystawa trafiła do Krakowa 12 marca br. i od pierwszego dnia wzbudziła wielkie zainteresowanie, które rosło z dnia na dzień. Codziennie przychodziły wycieczki szkolne uczniów w każdym wieku, zorganizowane grupy przyjaciół, rodziny i osoby indywidualne. Dotychczas zobaczyło ją przeszło 100 000 zwiedzających. Dlatego jej organizatorzy zdecydowali się zostać w Krakowie dłużej.

- Bardzo nas cieszy fakt, że wystawa zdobyła podobne jak w innych krajach uznanie. Początkowo miała być ona pokazywana w Krakowie do końca lipca, ale jej duży sukces i zainteresowanie sprawiły, że zdecydowaliśmy się przedłużyć nasz pobyt tutaj aż do końca października – powiedziała Agnieszka Górka, Marketing Manager The Human Body Exhibition w Polsce. – Szczególnie cieszy nas zainteresowanie szkół, młodzieży i rodzin. Pokazuje to, że edukacyjne walory ekspozycji są cenione i traktowane jako niepowtarzalne źródło edukacji z zakresu anatomii. – dodaje.

Ludzkie ciało od podszewki
Ekspozycja The Human Body prezentuje kompletną anatomię ludzkiego organizmu i pokazuje odwiedzającym wszystkie jego układy. Wystawę tworzą ciała i różne ich fragmenty, wypreparowane za pomocą fachowej metody plastynacji. Polega ona na usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczów, a następnie – nasyceniu ich odpowiednimi polimerami już na poziomie komórkowym. Dzięki temu tkanka nie ulega rozkładowi oraz zachowuje swój kształt i kolor. W ten sposób bardzo często przygotowuje się modele anatomiczne używane w naukach medycznych, a dzięki The Human Body Exhibition efekty osiągane dzięki plastynacji mogą oglądać wszyscy.

Krakowska ekspozycja obejmuje około 200 eksponatów zaprezentowanych w dziewięciu salach. Każda poświęcona jest innemu układowi w ciele człowieka, kolejno: kostnym, mięśniowym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, oddechowym, pokarmowym, rozrodczym i prezentacji wyglądu ciała ludzkiego w przyszłości.
Niektóre ciała zostały przedstawione w dynamicznych pozach, tak aby można było zobaczyć układ ludzkich mięśni podczas codziennego ruchu, odpoczynku czy uprawiania sportu. To jedyne eksponaty, które nie znajdują się w szklanych gablotach. Dzięki temu każdy zwiedzający może zobaczyć ludzkie ciała dokładnie tak jak one wyglądają. Wszystko to sprawia, że wystawa jest najlepszym i najbardziej zaawansowanym technicznie atlasem anatomii człowieka.

Nauka dla małych i dużych
Walor edukacyjny jest najważniejszy dla organizatorów The Human Body Exhibition, dlatego na wystawie rolę przewodników pełnią studenci kierunków medycznych i rehabilitacji. Ich wiedza i otwartość w doskonały sposób pozwala zaspokoić ciekawość zwiedzających, odpowiedzieć na nurtujące ich pytania oraz fachowo opisać prezentowane eksponaty. Dzięki nim każda osoba, która odwiedzi wystawę, wyjdzie nie tylko pod wielkim wrażeniem jej samej, ale również z głową pełną najważniejszych faktów i informacji z zakresu budowy i funkcji ludzkiego organizmu.

Wstęp na The Human Body Exhibition mają dzieci w każdym wieku. Rodzice nie muszą się obawiać, że nie zrozumieją wystawy. Oprowadzający studenci dostosowują przekazywane informacje zależnie od wiedzy, zainteresowań i przede wszystkim wieku zwiedzających.

Wystawa pomaga uświadomić każdemu jak skomplikowaną i jednocześnie fascynującą istotą jest człowiek. Jest to również najnowocześniejsza forma edukowania, która zamiast nudzić, porusza i wzbudza fascynację.

- The Human Body Exhibition ma za cel nie tylko edukować najmłodszych zwiedzających, ale także dorosłych. Wszyscy pragniemy żyć w zdrowiu jak najdłużej, wiedza zdobyta na wystawie pozwoli jeszcze bardziej świadomie dbać o swoje ciało i na pewno poprawi jakość naszego życia – podsumowała Agnieszka Górka.

Ekspozycję można oglądać do 3 listopada w Fabryce przy ul. Zabłocie 23 w godzinach 9.00-19.00 każdego dnia. Bilety na wystawę można nabyć za pośrednictwem serwisów Ekobilet i Eventim, a także bezpośrednio w kasie na miejscu.

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Olka (gość)

Warto się wybrać na tę wystawę i samemu ocenić. Ja powiem krótko - mnie się podobała. Żadnych niepożądanych doznań nie stwierdziłam...

Konkret (gość)

Dokładnie! najpierw zobaczcie potem komentujcie... nie ma w tej wystawie nic złego, a takie komentarze spowodowane są szumem medialnym i tym że większość internautów nastawiona jest na krytykę. Nie ważne co byle zjechać. Byłem widziałem i nie jest to ani bezczeszczenie zwłok ani nic okropnego... Ja powiedziałbym, że to ciekawe przeżycie

Evita (gość) (human)

Byłam i nie śmierdzi ludzkimi ciałami. Może wypadałoby się najpierw przejść i zobaczyć zanim zacznie się komentować i opowiadać głupoty... Eksponaty są tak przygotowane, że w ogóle nie przypominają ludzkich ciał, bardziej świetne manekiny. Nie wywołują obrzydzenia za to swietnie pokazują jak jesteśmy zbudowani. Poza tym wstep kosztuje 60 zł (bilet normalny) i uważam że wystawa jest warta tej ceny.