Wisła wygrała 9:0 na 90-lecie MKS Sławków

Pierwszy przedsezonowy sparing przyszło wiślakom rozegrać w Sławkowie z miejscowym A-klasowym MKS-em. Dla tego małego klubu było to ogromne wydarzenie, które przyciągnęło na trybuny tysiąc widzów.

Krakowianie mogli natomiast trochę pobiegać, bo o poważnym sprawdzianie, biorąc pod uwagę różnicę klas, trudno było mówić. Na pewno jednak takie mecze przyczyniają się do popularyzacji piłki nożnej i z tego względu cel na pewno został osiągnięty. Wisła na 90-lecie MKS-u wygrała 9:0, a bohaterem spotkania był niezwykle skuteczny Patryk Małecki.

O tym, że wiślacy poważnie podeszli do sprawy, świadczyło, że już po nieco ponad kwadransie prowadzili 3:0. W obu przypadkach w głównej roli wystąpił wspomniany “Mały“, który ustawiony w ataku przejawiał wyjątkową ochotę do gry i potrzebował raptem 23 minut, żeby ustrzelić karetę.
Jeszcze w pierwszej części premierowe trafienia w barwach Wisły zaliczyli Ivica Iliev (ładna podcinka) i Michael Lamey (strzał głową po rzucie rożnym).
Przerwa przyniosła spore zmiany w obu zespołach, ale wiślakom nie brakowało ciągle ochoty do gry. Tajemnica tego zaangażowania wyjaśniła się po meczu. - Umówiliśmy się z zawodnikami, że wynikiem wyjściowym w tym meczu jest 8:0 - tłumaczył trener Robert Maaskant. - Za każdą bramkę poniżej tego rezultatu piłkarze mieli wpłacić do wspólnej kasy po dziesięć złotych. Za każdą bramkę powyżej 8:0 płacą trenerzy.
To dlatego gdy minutę przed końcem Łukasz Burliga trafił na 9:0 wśród piłkarzy zapanowała prawdziwa euforia. - Bury masz problem - śmiał się natomiast Maaskant, grożąc swojemu podopiecznemu.

W drugiej połowie na listę strzelców ponownie wpisał się Patryk Małecki, który tym samym skompletował podwójnego hat-tricka.
Zabawa w Sławkowie była zatem przednia, ale po ostatnim gwizdku wszyscy i tak myślami byli przy poniedziałkowym losowaniu II rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

MKS Sławków - Wisła Kraków 0:9 (0:6)
Bramki: Małecki 4, 10, 17-karny, 23, 51, 81, Iliev 31, Lamey 43, Burliga 89.
Sędziował: Tomasz Faracik (Sosnowiec).
Widzów: 1000.
MKS: Massalski - Zdeb, Pastuszak, Latos, Żuk - Pacula, Grzebyk, Kościelny, Ł. Kowalski - Baran, Krzywdziński oraz Dynerowicz, Janowski, Ślęzak, Świerc, Szwerc, Porębski, Nalepa, Majchrzak, Radowiecki, Kaczmarczyk, Bąk, Maleta, Sioła, Cieślik
Wisła: Jovanić (46 Kurto) - Lamey (46 Burliga), Jaliens (46 M. Kowalski), Bunoza (46 Czekaj), Paljić (46 Skołorzyński) - Stanek, Sobolewski (46 Jirsak), Brud, Garguła, Iliev (46 Chrapek) - Małecki.