Wisła Kraków zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec

Bartosz Karcz
Wojciech Matusik
Wisła Kraków zremisowała 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec w trzecim sparingu rozegranym w okresie przygotowawczym.W ekipie „Białej Gwiazdy” zabrakło Pawła Brożka, który z powodu problemów kardiologicznych przebywa w szpitalu i przechodzi badania.

W pierwszej połowie niewiele działo się na boisku. Dwa razy strzelał Dariusz Dudka, ale bez powodzenia. Najlepszą okazję zmarnował Rafał Boguski, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił wprost w niego.
Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla Zagłębia. Z bliskiej odległości Michała Buchalika pokonał Tomasz Szatan.
Wisła wyrównała dziesięć minut później, gdy z rzutu wolnego uderzył Łukasz Garguła, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki.
W 68. min mieliśmy niecodzienną sytuację. Po ostrym wejściu Wilde Donalda Guerriera, sędzia ukarał Haitańczyka czerwoną kartką. Piłkarz został jednak na boisku bo zgodzili się na to goście z Sosnowca.

Kolejne sparingi krakowianie rozegrają już na zgrupowaniu w Turcji, na które wylatują w czwartek.

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)

Bramki: Garguła 60 – Szatan 50.
Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).
Żółte kartki: Szatan, Budek. Czerwona kartka: Guerrier (68, zawodnik został na boisku).
Wisła: Buchalik – Witek, Żemło, Głowacki, Sadlok – Dudka, Uryga – Jankowski, Stilić, Guerrier – Boguski.
Zagłębie: Fabisiak – Farkaś, Jarczyk, Markowski, Kutarba – Wrzesień, Matusiak, Szatan, Zaradny – Mizgała – Tumicz.
II połowa: Matracki – Sierczyński, Budek, Koprucki, Ninković – Ryndak, Zalewski, Tylec (85 Musiolik), Szatan (72 Matusiak), Dudek – Arak.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!