Po wydarzeniach na meczu Wisła Kraków – Lech Poznań, gdy od rac zapaliła się część oprawy, przygotowanej przez kibiców „Białej Gwiazdy”, zarząd klubu z ul. Reymonta podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu prezentacji opraw wielkoformatowych, tzw. sektorówek. Zakaz ma obowiązywać do końca września 2018 roku. Jednocześnie Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków zobowiązało się pokryć straty, do jakich doszło na trybunie północnej. Chodzi m.in. o spalone krzesełka.

Przypomnijmy, że w drugiej połowie meczu z Lechem kibice Wisły najpierw odpalili świece dymne, a następnie kilkadziesiąt rac. To właśnie od nich zajęła się część oprawy, a na trybunie pojawił się ogień. Musiała interweniować straż pożarna. Mecz został też przerwany na kilkanaście minut, ponieważ dym uniemożliwił normalne rozgrywanie spotkania.

To nie jest koniec całej sprawy, bowiem wydarzeniami na stadionie Wisły podczas meczu z Lechem zajmie się w środę Komisja Ligi. Można spodziewać się kar, jakie spadną na krakowski klub. Jednocześnie policja rozważa wszczęcie postępowania pod kątem narażenia kibiców na utratę zdrowia lub życia. Na decyzje Komisji Ligi w sprawie tego, co działo się w niedzielę na stadionie Wisły, czeka również wojewoda małopolski.


Autor: Piotr Tymczak, Bartosz Karcz

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!