Wisła Kraków: młodzi wiślacy zaczęli trafiać

Piotr Tymczak, Justyna Krupa
Emmanuel Sarki nie wyklucza odejścia z Wisły w najbliższym czasie
Emmanuel Sarki nie wyklucza odejścia z Wisły w najbliższym czasie Krzysztof Porębski
Sparingowy mecz Wisły Kraków z drugoligowym Zagłębiem Sosnowiec okazał się dobrym testem strzeleckim dla zawodników "Białej Gwiazdy".

Po przerwie swój czas miała wiślacka młodzież. Najpierw gola zdobył 19-letni Tomasz Zając (w pierwszej połowie trafił w poprzeczkę i nie wykorzystał dogodnej okazji). Później zastąpił go 18-letni Adrian Wójcik, który strzelił dwie bramki. Po jego zagraniu padł też gol samobójczy.

W 75 minucie czerwoną kartkę za faul zobaczył Michał Czekaj, ale ze względu na to, że to był sparing, arbiter zezwolił, aby pozostał na boisku.

W środowym meczu nie zagrali kontuzjowani: Paweł Brożek, Ostoja Stjepanović i Donald Guerrier. W przypadku pierwszego to niegroźny uraz i niedługo "Brozio" powinien wrócić do zajęć. Stjepanović nie podpiera się już kulami, ale wciąż ma spuchnięte kolano. Wczoraj nadal czekał na wyniki badań, które określą, jak długo będzie pauzował.

Guerrier w poniedziałek nie stawił się na rehabilitacji i sesji zdjęciowej. Niedawno w internecie zamieścił natomiast swoje zdjęcie z Zurychu. Przypomnijmy, że po zakończeniu minionego sezonu Haitańczyk oznajmił, że leci do Szwajcarii, aby podpisać kontrakt z FC Zurich, choć ma ważną umowę z Wisłą. Wczoraj Guerrier pojawił się na rehabilitacji. Rzecznik Wisły Maksymilian Michalczak poinformował, że zawodnik ma dziś wyjaśnić w klubie dwudniową nieobecność.

W drugiej połowie sparingu z Zagłębiem zagrał Emmanuel Sarki. Wprawdzie temat jego przenosin do 2. Bundesligi upadł, ale zawodnik przyznaje, że jeszcze może opuścić Kraków. - Być może przed początkiem przyszłego tygodnia będą w tej sprawie jakieś konkrety. Jest zainteresowanie ze strony klubów z Portugalii, Norwegii, Grecji, a nawet z Azerbejdżanu - twierdzi Nigeryjczyk.

Wisła Kraków - Zagłębie Sosnowiec: 6:0
Bramki: 1:0 Jankowski 20, 2:0 Sadlok 34, 3:0 T. Zając 49, 4:0 Wójcik 64, 5:0 Sierczyński 85 samobójcza, 6:0 Wójcik 87.

Wisła: Bieszczad - Burliga (46 Czekaj I[75]), Głowacki (64 Bierzało), Dudka, Sadlok - Uryga (64 Lech) - Boguski (60 Kuczak), Stilić (64 Lucas Guedes), Jankowski, Garguła (46 Sarki) - T. Zając (60 Wójcik).

Zagłębie: Fabisiak (68 Wieczorek) - Sierczyński, Markowski, Kursa, Kutarba (75 Farkas) - Matusiak, Zalewski I(75 Kazimierczyk) - Ryndak, Mizgała (70 Tumicz), Kozak (46 Tylec) - Tumicz (64 Arak).

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!