Wisła Can-Pack wzmocniona dzięki Tinie Charles

Justyna Krupa
W siódmym grupowym meczu Euroligi koszykarki Wisły Can-Pack pokonały mistrzynie Francji, znów głównie dzięki Amerykankom.

Początek spotkania należał do "Białej Gwiazdy", a właściwie do Tiny Charles. Po jej akcji "dwa plus jeden" wiślaczki wyszły na prowadzenie 5:0. Wystarczyło, by Amerykanka kilka razy "zatańczyła" pod koszem w swoim stylu i Wisła prowadziła już 11:4.

Widać było, że środkowa nie zamierza osiąść na laurach, po tym jak w czterech dotychczasowych meczach rozegranych w Eurolidze wywalczyła cztery tytuły MVP kolejki. Co istotne, reszta jej koleżanek też wyszła na parkiet mocno skoncentrowana. Krakowianki bardzo uważnie i agresywnie grały w defensywie. Jedyne, do czego uwagi mógł mieć trener Jose Hernandez, to zbiórki, zwłaszcza na własnej tablicy.

W drugiej kwarcie ani Charles, ani jej koleżanki nie zamierzały zwalniać tempa. Amerykanka zanotowała m.in. dwie akcje "dwa plus jeden" z rzędu. Koszykarki Bourges natomiast nadal grzeszyły nieskutecznością, nie trafiając nawet z klarownych pozycji. Zaczęły się "odgryzać" krakowiankom dopiero pod koniec tej partii. Krakowianki potrafiły jednak szybko zareagować i na przerwę schodziły wygrywając 42:32.

Po przerwie Francuzki postanowiły zmniejszyć dystans do Wisły rzutami z obwodu. Po dwóch "trójkach" Cathy Joens i punktach Celine Dumerc prowadzenie Wisły zmniejszyło się do 5 oczek. Francuzki zwietrzyły swoją szansę, akcją "dwa plus jeden" popisała się Miyem. Wiślaczki jednak nie dały się stłamsić. Dzięki punktom Beard i Charles po chwili prowadziły 54:47.

W czwartej kwarcie celną "trójką" do remisu doprowadziła Pauline Krawczyk. Zrobiło się groźnie, ale w odpowiedzi dwukrotnie do kosza trafiła Charles. Francuzki jednak nie odpuszczały i na dwie minuty przed końcem wiślaczki wygrywały tylko jednym punktem. Na dodatek fatalnie pudłowały z rzutów wolnych. Zresztą obu drużynom w końcówce zaczynały puszczać nerwy. Mnożyły się straty i ryzykowne zagrania. Kluczowe okazało się trafienie Cristiny Ouviny, na 43 sekundy przed końcem. Po chwili Hiszpanka dołożyła jeszcze trafienie z wolnego i zapewniła Wiśle zwycięstwo.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!