(© archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Z synoptykiem Romualdem Kaseją rozmawia Magdalena Stokłosa

Jak długo potrwają jeszcze te mrozy?
Powoli zacznie się ocieplać już od weekendu. W piątek w ciągu dnia temperatura wyniesie od -6 do -5 stopni. Nocą spadnie do ok. -8. Niestety, raczej nie możemy liczyć na słońce. W sobotę będzie już cieplej, choć temperatury będą się utrzymywać poniżej zera: w ciągu dnia termometry pokażą -3 stopnie, nocą ok. -7. Tak samo będzie w niedzielę. Niestety, przez cały weekend będzie raczej pochmurno.

Kraków: droga w kierunku Katowic odblokowana

Czy ocieplenie oznacza, że po tym weekendzie zimę mamy już z głowy?
Jeszcze nie do końca. W pierwszych tygodniach marca powrócą mrozy i może spaść trochę śniegu. Będzie jednak znacznie łagodniej niż w ciągu ostatnich dni. Temperatury ujemne osiągną maksymalnie do -9 stopni.

Kiedy w takim razie przyjdzie upragniona wiosna?
Należy pamiętać, że ciągle jeszcze mamy astronomiczną zimę. Dla wszystkich zmęczonych mrozem i śniegiem mam jednak dobrą wiadomość: wiosna za oknami przyjdzie wcześniej niż w kalendarzu. Po ostatnim, słabym ataku zimy od początku marca możemy przygotowywać do wiosny. A od połowy miesiąca powinno być znacznie cieplej i słoneczniej.

Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: W Małopolsce kradnie się najchętniej niemieckie auta
Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy
Korki w Krakowie - sprawdź mapę na żywo

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!