Wikary zarabia nawet 5 tysięcy. RAPORT o zarobkach

JSZaktualizowano 
Jak donosi „Gazeta Wyborcza” polscy duchowni mogą zarabiać miesięcznie nawet 4-5 tys. zł. Co ciekawe, największym źródłem dochodów wcale nie są pieniądze „z tacy”. Księżom najbardziej opłacają się szkolne lekcje religii. Ile zarabiają księża? Przedstawiamy najnowszy raport! Zobacz galerię! Flickr
Jak donosi „Gazeta Wyborcza” polscy duchowni mogą zarabiać miesięcznie nawet 4-5 tys. zł. Co ciekawe, największym źródłem dochodów wcale nie są pieniądze „z tacy”. Księżom najbardziej opłacają się szkolne lekcje religii. Ile zarabiają księża? Przedstawiamy najnowszy raport! Zobacz galerię!

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2018.12.23 10:21:44

Jak czytam że jest coś z gazety wybiórczej , to tylko można się uśmiać a ten wikary to zapewne Miknik.

2018.12.20 15:31:40

Jutro

2018.12.18 20:56:59

Przepraszam wkradł się błąd prawidłowo piękne i pouczające kazania

2018.12.18 20:55:23

Często jednak słyszę piękne i pouczające komentarze w Kętach . Zawsze twierdziłem że jednak księża z diecezji Krakowskiej oraz Bielsko-Żywieckiej ciekawsze wygłaszają kazania jak z diecezji Katowickiej

2018.12.18 20:48:24

Ja natomiast nie rozumiem pewnych wyrazów które padły podczas kazania w moim kościele przez Wikarego Zachęcał aby zbierać odkładać każdy grosz .Wobec tego ja odpowiadam ja wydaję na bieżąco grosze gdyż jak jest za dużo groszówek to żeby ktoś ze sprzedawców wymienił należy policzyć i ewentualnie zapakować . Bez dalszego komentarza . Ciekawe czy dany ksiądz będzie zadowolony jak dam na tacę garść groszówek?

2018.12.18 17:06:10

barwo PiS!!!

2018.12.18 14:17:02

ale mieliście prowadzić religię w szkołach a darmo. Tak było pierwszy rok a potem już zarabialiście jak nauczyciele.

2018.10.04 20:43:29

A po co między innym reforma szkolnictwa była?ile godzin w tyg w szkole jest mitologi chrześcijańskiej 3 albo 4,jakaś masakra poprostu,religia to nie nauka!

2018.10.03 18:51:42

Adam, tak tylko przypomnę, że mamy 2018 rok nie 2002! A no i przykro, że za "gas" musicie płacić, może lepiej bez tego gazu spędzić życie 😜

2018.10.03 16:01:51

Jestem ksiedzem i nie wiem skad takie liczby redaktor wyciagnal. Przeszedlem przez kilka parafii (wiejskich srednich i duzych) i jakos sie jak to ludzie mowia "nie dorobilem". Jako nauczyciel w szkole otrzymywalem taka sama pensje jak inni nauczyciele (w pierwszym roku nauczania otrzymalem 900 PLN brutto jako nauczyciel "zoltodziob" - w roku 2002). Z intencji parafilanych a nie z "tacy" (taca idzie na konto parafialne do utrzymywania kosciola) otrzymywalem miesiecznie 600PL Bez szalenstwa. W mojej pracy zdarzalo mi sie prosic kolegow lub rodzicow o wsparcie finansowe, mala pozyczke zeby miec za co dojechac do szkoly. Zdarzaja sie parafie mniej lub bardziej stabilne finansowo. Sa parafie i wcale nie malo gdzie ksiadz nie otrzymuje zadnego wsparcia finansowego od wiernych. Wrecz odwrotnie ksiadz jezdzi i "zebrze" o pieniadze zeby utrzymac kosciol. Wsrod normalnosci dnia codziennego zdarzaja sie wyjatki ale ile jest tych wyjatkow? Wbrew powszechnej opini ksieza placa podatki, ubezpieczenie itd. Ksieza placa rowniez za mieszkanie na plebani: wode, gas, ogrzewanie, jedzenie itd. Jest to odcinane od ich pensji. Dodatkowo odprowadzaja skladki do kurii diecezjalnej. Tak wiec szalenstwa nie ma. Na urlop nie bylo mnie stac wiec spedzalem wakacjee u rodzicow.

2018.10.03 15:56:30

Przykro, że wpisujecie się w nagonkę na kościół i to na dodatek powołując się na gazetę, która programowo atakuje naszą polską kulturę i nasze korzenie niezależności.



Ja uważam, że umiejętność pisania jest srebrem, a milczenie złotem,

2018.10.03 15:38:36

W szkole ksiądz zarabia według stawek nauczycielskich (na dodatek nie znam księdza dyplomowanego, a mianowanie to rzadkość - jeżeli wogóle). Proszę nie siać celowo zamętu. Jeżeli jest inaczej to proszę to udowodnić podająć podstawę prawną.

2018.10.02 23:57:42

ta cała cywilizacja jest wybudowana na złodziejstwie, qrestwie i kłamstwie i to tyczy sie kazdych krolestw na ziemii, z watykanem i kosciolem katolickim wlacznie.

2018.10.02 22:51:19

Kazdy zarabia na zycie. Nic dziwnego. Skoro jest sie zazdrosnym to trzeba bylo isc na ksiedza. A poza tym artykuł jest o wyjatkach w wiekszych miastach/wsiach. Nie kazdy uczy religii i nie kazda parafia jest bogata. Ps. Nie bronie księży ale wiem ze jest teraz moda na wrzucanie kazdego do jednego worka bo sie uslyszalo lub przeczytalo w internecie jak to kradna lub jacy sa źli. Internet jest zlem dla ludzi ktorzy nie maja rozumu i nie potrafia go wykorzystywac. Zobacza jednego mema i beda mpwic jacy to ludzie sa zli bo " przeczytali w internecie"