Wianki Kraków 2014. Święto muzyki [PROGRAM]

Wianki Kraków 2014. Cały dzień wypełniony koncertami – tak zapowiadają się tegoroczne Wianki w Krakowie, które od lat są jedną z największych imprez plenerowych w Polsce! To niezwykle wydarzenie muzyczne, nawiązujące do tradycji nocy świętojańskiej, w tym roku odbędzie się 21 czerwca, w zupełnie nowej odsłonie – przyjmie charakter miejskiego Święta Muzyki

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Andrzej Banaś)

Wianki Kraków 2013: pokaz sztucznych ogni [ZDJĘCIA]


Pierwsze świętowanie muzyki odbyło się w 1982 roku we Francji – Fête de la Musique jest grą słów, homofonem wyrażenia Faites de la musique! (pol. Czyńcie muzykę!), które stało się przewodnim hasłem zapraszającym do aktywnego uczestniczenia w imprezie. Również w Krakowie zachęcamy muzyków do spontanicznego grania koncertów w miejscach publicznych. Zaproszone do udziału chóry i orkiestry dęte będą zaskakiwać przechodniów niespodziewanymi krótkimi występami.

- Chcemy dać szansę współtworzenia programu tegorocznych Wianków młodym, ambitnym, twórczym menedżerom i właścicielom krakowskich klubów. – mówi Izabela Helbin, i dodaje – Zależy nam, by uczestnicy konkursu zaproponowali oryginalny program muzyczny. Jury, w skład którego wchodzą zaproszeni przez nas dziennikarze muzyczni, weźmie pod uwagę takie kryteria jak m.in.: niekonwencjonalne i innowacyjne podejście do tematu, interakcję z odbiorcą oraz wartość artystyczną programu. Wyłonionym w konkursie zwycięzcom gwarantujemy pomoc przy realizacji projektów. To znakomita okazja aby współtworzyć z nami Święto Muzyki i zaprezentować swoje artystyczne pomysły przed setkami tysięcy widzów, którzy rok rocznie uczestniczą w Wiankach w Krakowie.

- W tym roku proponujemy publiczności zupełnie nową jakość i mamy nadzieję, że nasz pomysł się spodoba – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.
∨ Czytaj dalej

– Po raz pierwszy w historii Wianki odbędą się nie tylko na Bulwarach Wiślanych, ale w także w ścisłym centrum miasta! Wspólnie z Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowaliśmy trzy różne sceny muzyczne: klasyczną, krakowską i alternatywną. Zaproszeni do udziału artyści będą bawić publiczność przez cały dzień. Nowością będzie także silent disco, zorganizowane wspólnie z Unsound Festival! Będzie okazją by potańczyć przy utworach starannie wyselekcjonowanych przez znakomitych DJ’ów – wylicza Helbin, i dodaje: Chcemy umożliwić jak najszerszemu gronu odbiorców dostęp do różnych stylów muzycznych (muzyka klasyczna, jazz, rock, poezja śpiewana, chór, muzyka elektroniczna, etno…), dlatego wszystkie wydarzenia w ramach Wianków – Święta Muzyki będą bezpłatne dla publiczności.


Wianki Kraków 2014 [POKAZ SZTUCZNYCH OGNI]


Wianki to również niezmiennie świętowanie tradycji, dlatego nie może zabraknąć tradycyjnego, uwielbianego przez zielarzy i stałych uczestników - popularnego konkursu na najpiękniejszy wianek. Nie zapominajmy, że równolegle z Wiankami odbywać się będzie Jarmark Świętojański, który jest wymarzoną atrakcją dla rodzin z dziećmi. Będzie także Bulwar Śniadaniowy – niezwykły piknik nad Wisłą. Nie zabraknie tradycyjnego pokazu sztucznych ogni w zakolu Wisły.

Wianki Kraków 2013: koncerty, jarmark i zabawy [ZDJĘCIA]Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (8)

avatar
avatar
wianki (gość)

Co to dożynki że jakieś smieszne kapele będą grały masakra zobaczcie co zorganizowała Warszawa

avatar
piachu (gość)

Machlojskiemu nie wyszedł temat igrzysk to robi ludziom festyn osiedlowy i tyle w temacie. Mądremu dość.

Wybierz kategorię