(© Andrzej Banaś)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wianki Kraków 2014. Cały dzień wypełniony koncertami – tak zapowiadają się tegoroczne Wianki w Krakowie, które od lat są jedną z największych imprez plenerowych w Polsce! To niezwykle wydarzenie muzyczne, nawiązujące do tradycji nocy świętojańskiej, w tym roku odbędzie się 21 czerwca, w zupełnie nowej odsłonie – przyjmie charakter miejskiego Święta Muzyki

Wianki Kraków 2013: pokaz sztucznych ogni [ZDJĘCIA]


Pierwsze świętowanie muzyki odbyło się w 1982 roku we Francji – Fête de la Musique jest grą słów, homofonem wyrażenia Faites de la musique! (pol. Czyńcie muzykę!), które stało się przewodnim hasłem zapraszającym do aktywnego uczestniczenia w imprezie. Również w Krakowie zachęcamy muzyków do spontanicznego grania koncertów w miejscach publicznych. Zaproszone do udziału chóry i orkiestry dęte będą zaskakiwać przechodniów niespodziewanymi krótkimi występami.

- Chcemy dać szansę współtworzenia programu tegorocznych Wianków młodym, ambitnym, twórczym menedżerom i właścicielom krakowskich klubów. – mówi Izabela Helbin, i dodaje – Zależy nam, by uczestnicy konkursu zaproponowali oryginalny program muzyczny. Jury, w skład którego wchodzą zaproszeni przez nas dziennikarze muzyczni, weźmie pod uwagę takie kryteria jak m.in.: niekonwencjonalne i innowacyjne podejście do tematu, interakcję z odbiorcą oraz wartość artystyczną programu. Wyłonionym w konkursie zwycięzcom gwarantujemy pomoc przy realizacji projektów. To znakomita okazja aby współtworzyć z nami Święto Muzyki i zaprezentować swoje artystyczne pomysły przed setkami tysięcy widzów, którzy rok rocznie uczestniczą w Wiankach w Krakowie.

- W tym roku proponujemy publiczności zupełnie nową jakość i mamy nadzieję, że nasz pomysł się spodoba – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. – Po raz pierwszy w historii Wianki odbędą się nie tylko na Bulwarach Wiślanych, ale w także w ścisłym centrum miasta! Wspólnie z Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowaliśmy trzy różne sceny muzyczne: klasyczną, krakowską i alternatywną. Zaproszeni do udziału artyści będą bawić publiczność przez cały dzień. Nowością będzie także silent disco, zorganizowane wspólnie z Unsound Festival! Będzie okazją by potańczyć przy utworach starannie wyselekcjonowanych przez znakomitych DJ’ów – wylicza Helbin, i dodaje: Chcemy umożliwić jak najszerszemu gronu odbiorców dostęp do różnych stylów muzycznych (muzyka klasyczna, jazz, rock, poezja śpiewana, chór, muzyka elektroniczna, etno…), dlatego wszystkie wydarzenia w ramach Wianków – Święta Muzyki będą bezpłatne dla publiczności.


Wianki Kraków 2014 [POKAZ SZTUCZNYCH OGNI]


Wianki to również niezmiennie świętowanie tradycji, dlatego nie może zabraknąć tradycyjnego, uwielbianego przez zielarzy i stałych uczestników - popularnego konkursu na najpiękniejszy wianek. Nie zapominajmy, że równolegle z Wiankami odbywać się będzie Jarmark Świętojański, który jest wymarzoną atrakcją dla rodzin z dziećmi. Będzie także Bulwar Śniadaniowy – niezwykły piknik nad Wisłą. Nie zabraknie tradycyjnego pokazu sztucznych ogni w zakolu Wisły.

Wianki Kraków 2013: koncerty, jarmark i zabawy [ZDJĘCIA]Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wianki (gość)

Co to dożynki że jakieś smieszne kapele będą grały masakra zobaczcie co zorganizowała Warszawa

piachu (gość)

Machlojskiemu nie wyszedł temat igrzysk to robi ludziom festyn osiedlowy i tyle w temacie. Mądremu dość.