Zamek Królewski Wawel

(© Jakub Popiel)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Polskie Muzea Rezydencje Królewskie (Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałac w Wilanowie) wraz z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego kontynuują rozpoczętą w ubiegłym roku wspólną inicjatywę i oferują wszystkim możliwość bezpłatnego zwiedzania w listopadzie.

W listopadzie na Zamku Królewskim w Krakowie czynne będą wybrane wystawy. Aby je zwiedzić należy pobrać w kasie bilet bezpłatny na jedną wystaw głównych. Reprezentacyjne Komnaty Królewskie lub Skarbiec i Zbrojownia.
Dostępne będą także wystawy dodatkowe - Nabytki 2012, Dama z gronostajem lub Wawel Zaginiony.

Jedna osoba będzie mogła pobrać maksymalnie 4 bilety. Ze względów konserwatorskich obowiązują stałe limity dzienne wejść.

Wystawy będą czynne:

- wtorek-sobota 9.30 – 16.00

Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec i Zbrojownia, Wawel Zaginiony, Nabytki 2012, Leonardo da Vinci Dama z gronostajem

- niedziela 10.00 – 16.00

Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Wawel Zaginiony, Nabytki 2012, Leonardo da Vinci Dama z gronostajem w niedzielę zwiedzanie wyłącznie dla turystów indywidualnych, bez rezerwacji

Ostatnie wejście o 15.00.

Wszystkich, którzy nie będą mogli zwiedzić wystaw w listopadzie Muzeum zaprasza w późniejszym terminie. Od grudnia do końca marca w niedziele wybrane wystawy zamku są udostępniane bezpłatnie.


Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!


Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Viktor (gość)

O tych zakupach to prawda. Właśnie chyba w listopadzie 2013 r. będzie otwarta wystawa zakupów wawelskich dokonanych w 2012 r. Bardzo jestem ciekaw co będzie na tej wystawie i co wzbogaci wawelskie zbiory. Pod koniec 2012 r. dyrektor Ostrowski prezentował wspaniały srebrny puchar z Kalisza i wielki kufel gdański ale to tylko 2 zakupy.

krakus (gość)

To dobry pomysł bo Wawel to drogie muzeum ale trzeba pamiętać, że część dochodów z biletów jest przeznaczana na zakupy eksponatów (ok. 1 miliona złotych rocznie). A zakupy są rewelacyjne. Dlatego byłem dzisiaj w Skarbcu królewskim, zapłaciłem za bilet normalny 18,00 zł i jestem sponsorem zbiorów wawelskich.