Cavallets Cotoners z Barcelony  Cavallets Cotoners z Barcelony

26 czerwca szykuje się pochód krakowskiego Lajkonika, a dzień ... (© MHK)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

26 czerwca szykuje się pochód krakowskiego Lajkonika, a dzień później warsztaty z jego katalońskimi kuzynami - Cavallets.

27 czerwca Muzeum Historyczne Miasta Krakowa uchyli rąbka tajemnicy barcelońskich krewnych krakowskiego Lajkonika. O godzinie 16 w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) będzie można spotkać się z grupą Els Cavallets Cotoners, która kultywuje tradycję koników w Hiszpanii.

Zobacz też: Harce Lajkonika z kuzynami z Barcelony [program, Kraków za darmo]


W trakcie warsztatów dla dzieci zatytułowanych "Cavallets – katalońscy kuzyni krakowskiego Lajkonika", goście zaprezentują tradycyjne tańce katalońskie. Pierwszy z nich, do którego muzykę skomponował Jordi Fàbregas, jest prezentowany tylko podczas aktu rozpoczęcia Dni Miasta oraz podczas nielicznych wystąpień wspólnie z Historycznym Zwierzyńcem Barcelońskim (Bestiari Històric de Barcelona). Drugi, do którego muzykę skomponował Joan Gómez, jest tańczony podczas korowodów i festynów ludowych oraz tych wystąpień, w których koniki występują samodzielnie (bez udziału innych figur zwierzyńca).

Zobacz też: Poznaj świat Lajkonika [zdjęcia]


Po występie, tancerze nauczą uczestników kroków tanecznych, które są wykonywane podczas parad ulicznych w Katalonii. Będzie także okazja do przymierzenie strojów barcelońskich koników. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Anna Kowalska

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!