(© Adam Wojnar)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pasażerowie kolei powinni przygotować się na zmiany w rozkładzie jazdy. Pierwsze pojawią się 10 lutego. Wiele połączeń będzie także czasowo zawieszonych ze względu na trwające remonty.

Część pasażerów zamiast pociągami pojedzie autobusami. Dla pasażerów najgorszą wiadomością jest likwidacja kilku kursów z Krakowa do Warszawy oraz likwidacja połączenia Kraków - Krynica po godzinie 14, przez co do Krynicy będzie można wyjechać jedynie między 5 a 6 rano (dwa pociągi). Łącznie zlikwidowanych zostanie 6 połączeń.- Zmiany oznaczają też czasowe przesunięcia w rozkładach - mówi Beata Czemerajda, rzeczniczka PKP InterCity. - Niektóre spowodują też tymczasowo nową organizację ruchu dla wybranych połączeń.

To jednak nie koniec złych wiadomości dla podróżnych. - W niektórych przypadkach zmiany wpłyną na wydłużenie czasu jazdy - przyznaje Barbara Węgrzynek, rzeczniczka Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. - Oprócz tego, w marcu i kwietniu niektóre kursy obsługiwane będą przez autobusy.

Jedyną pozytywną zmianą jest nowe połączenie relacji Kraków Główny (godz. 8.36) - Kraków Business Park (godz. 8.53).
Pełną listę zmian w rozkładzie prezentujemy w ramce.

Kolejne zmiany w rozkładach planowane są na 14 kwietnia.
Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!