Przez 11 lat krakowskie autobusy nie kursowały do Niepołomic

Przez 11 lat krakowskie autobusy nie kursowały do Niepołomic (© Andrzej Banaś)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkańcy gminy Niepołomice będą mogli podróżować do Krakowa w komfortowych warunkach. 28 grudnia 2010 roku, po 11 latach przerwy, będą mogli korzystać z usług krakowskich przewoźników miejskich. Wczoraj porozumienie w sprawie obsługi komunikacyjnej na trasie Kraków - Niepołomice podpisali Jacek Majchrowski, prezydent miasta i Roman Ptak, burmistrz Niepołomic.

Połączenia Krakowa z Niepołomicami będzie obsługiwać dwóch krakowskich przewoźników miejskich - MPK oraz Mobilis. Niepołomiczanie pojadą autobusami trzech regularnych linii: 211, 221 i 301. - Autobusy 211 będą kursować na trasie Pleszów, Niepołomice, Chobot, a 221 pojadą z Krakowa przez Brzegi, Grabie i do Niepołomic - mówi Marek Gancarczyk, rzecznik MPK.

Czytaj także: Krakowski szpital Rydygiera poza kontrolą

Będzie też kursował przyspieszony autobus 301 firmy Mobilis, który zawiezie pasażerów z Krakowa do Wieliczki i stąd do Niepołomic. Niepołomice zrezygnowały z regularnych połączeń z Krakowem w 2000 roku. Od tego czasu mieszkańcy, by dojechać do Krakowa, musieli korzystać wyłącznie z busów prywatnych przewoźników. Dopiero rok temu nowy burmistrz Niepołomic Roman Ptak wpadł na pomysł uruchomienia komunikacji aglomeracyjnej we współpracy z gminą Kraków. - Po wielu negocjacjach zapadły ustalenia, że zostaną uruchomione trzy nowe linie autobusowe - mówi Filip Szatanik, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa. - Kraków nie będzie płacił za ich funkcjonowanie. Różnicę między wpływami z biletów a realnymi kosztami funkcjonowania tych linii pokryją ze swojego budżetu Niepołomice.
Burmistrz Ptak nie kryje zadowolenia z powrotu linii aglomeracyjnych do Niepołomic. - To mój osobisty sukces i korzyść dla naszych mieszkańców - podkreślał podczas podpisania umowy.

System komunikacji aglomeracyjnej obejmującej regularne połączenia z Krakowem objął pierwotnie 13 gmin podkrakowskich. Teraz przystąpiły do niego Niepołomice, a wkrótce będą też kursy do Słomnik.


Pokaż, kogo popierasz. Już dziś oddaj głos na prezydenta Krakowa
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl:
Kierowca busa dostał 23 punkty karne!
Maciej Szumowski stał się legendą. Idź jego drogą. Wejdź na szumowski.eu
A może to Ciebie szukamy? Zostań miss internetu województwa małopolskiego

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pogromca kretynów (gość) (M)

ale po co piszesz jak nie masz nic do powiedzenia przygłupie? jakim cudem mieszkańcy innej gminy mieliby wybierać prezydenta Krakowa?

lewy kibic (gość)

Głupi tekst. Niepołomice były o 20 minut jazdy koleją, ale się miejscowej władzy nie podobała, bo trzeba było budować drogę do strefy. Linia MPK, już była, tylko w/w "mędrcy" też ją zlikwidowali. A dzisiaj jeździ tam linia PKS i wystarczająca ilość busów. Tylko po czym jeździ? Wąziutka droga,kilometrowe korki.

mieszkaniec (gość) (nh)

Popieram. Oczekuję także konkretnych informacji w sprawie trasy linii 221 i 301. Kraków? - to znaczy skad? Czy żaden dziennikarz nie myśli?

nh (gość)

pozniej beda likwidować te linie jako nierentowne bo nikt nie bedzie jeszcze tłukł sie tramwajem do Pleszowa żeby tam sie przesiadac skoro busy są prosto z al. Jana Pawła