Lalki były nie tylko zabawką - często stawały się papierkiem lakmusowym zmian zachodzących w społeczeństwie. W średniowieczu były oznaką zbytku, w renesansie odbiciem fascynacji ludzkim ciałem - miały poruszające się głowy i ręce. XIX wiek przyniósł porcelanę jako materiał na produkcję lalek. Z niej wykonane były nie tylko główki, ale i dłonie czy stopy. No i zaczęła się era zamykanych oczu. Wraz z rewolucją przemysłową lalka przestała być towarem luksusowym. Zaczęto produkować je masowo. A jak powstają lalki? Zobaczcie zdjęcia z krakowskiej wytwórni lalek "Krawal".

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Beata (gość)

Te male glowki na 15 zdj.sa super , szkoda ze Krawal nie produkuje barbie bo sa lalki ktore ciezko dostac .Mam pomysl ,czy nie warto by skopiowac i wypuscic na rynek takich unikatow jak bobasy barbie Heart Family [z tylu na glowce pisze 1976 ] ,nastolatki Skipper[1987],Stacy 1991,Midge 1985],Kira[1980].Szycie strojow na lalki jest moja pasja .Mam kilka lalek z wyzej wymienionych ale co to dla mnie kilka ja bym chciala bardzo duzo laleczek z danego modelu .Formy mozna zrobic z moich laleczek .Moj adres; Rytelewska Beata Stare Bosewo ul.Prosta 10.07-210 Dlugosiodlo tel.[29] 741 63 59.Inni pasjonaci laleczek byli by bardzo zachwyceni.