(© fot. Wojciech Matusik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Surowych kar więzienia zażądał prokurator dla uczestników krwawej ustawki w Nowej Hucie. 24 października mowy wygłoszą obrońcy, wyrok zapadnie tydzień później.Proces przed krakowskim sądem dotyczy 17-letniego Piotra O. ps. "Orzech", oskarżonego o zabójstwo innego 17-latka.

Na ławie oskarżonych zasiada też 23-letni Damian C. ps. "Chicken" i 17-letni Miłosz G. ps. "Miły", którym prokuratura zarzuciła udział w bójce zakończonej śmiercią oraz posługiwanie się niebezpiecznymi narzędziami.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się 16 maja 2010 r., kiedy na os. Kazimierzowskim w Nowej Hucie doszło do "ustawki", tj. umówionej bójki zwolenników klubów piłkarskich. W wyniku bójki śmierć poniósł 17-letni Jakub M. ps. "Makos", sympatyk Cracovii, który - według ustaleń prokuratury - był jednym z inicjatorów spotkania.

Oskarżony o zadanie mu śmiertelnego ciosu nożem Piotr O. ps. "Orzech", zwolennik Wisły Kraków, również odniósł w bójce poważne obrażenia, m.in. rany głowy ze złamaniem kości ciemieniowej i ranę rąbaną w okolicy stanu łokciowego. Dwaj pozostali oskarżeni to sympatycy Cracovii.

Przed sądem Piotr O. częściowo przyznał się do winy. Z jego wyjaśnień wynikało, że w trakcie bójki tylko się osłaniał, został uderzony w głowę i nic nie pamięta, obudził się dopiero w szpitalu. Damian C. nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy wyjaśnień. Miłosz G. opowiadał natomiast, że był obecny na miejscu zdarzenia, ale nie brał udziału w bójce. Jemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator w mowie końcowej chciał dla Piotr O. 15 lat więzienia, dla Miłosza G. 4 lat, a dla Damiana C. 6 lat pozbawienia wolności. 24 października mowy wygłoszą obrońcy, wyrok zapadnie tydzień później.

W osobnym procesie przed sądem rodzinnym zapadły już wyroki na trzech nieletnich uczestników krwawej ustawki. Kibol Cracovii Patryk S. ps. "Soczi" i dwóch pseudokibiców Wisły Piotr A. i Paweł M. ps. "Mrozek" zostali umieszczeni w zakładzie poprawczym. Patrykowi S. sąd warunkowo zawiesił wykonanie jego kary na trzy lata. Orzeczenia w ich sprawie są już prawomocne.

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Bywałem u znajomej (gość) (M.N. )

Zgadzam sie, często można spotkac grupki osób z złym wzrokiem, wychodząc na papierosa do okna w nocy krzyki jak na nie jednym meczu... Takich powinni utylizować od razu przy urodzeniu, żal rodziców którzy chowają takie bydło

M.N. (gość)

Osiedle Kazimierzowskie, 99% to obrzydliwa patologia, alkoholicy, kibole, większość z wykształceniem podstawowym. Kilka lat mojego mieszkania tam, to kilka lat wyjętych z życiorysu. Tak prymitywnej, podłej hołoty, nie dane mi było spotkać ani przedtem ani potem. Na szczęście.

KOKO (gość)

RACHU CIACHU DZIEKAN W PIACHU - SZYBKO ZGASŁA GWIAZDA BIAŁA DLA DARKA PEDAŁA!!!
~~~Dzialales twardo i pewny siebie Zobaczylismy Ciebie na twoim pogrzebie~~~
hahahahah wielki kozaczyna hehehe tylkk trampki sprinterki za wolne wiec skonczyl z kosą w plecach, koledzy sie zerwali a moze i to dobrze bo potem znowu by sie zeznaniami obciazali frajery wslackie~~~

~~~~J~~~~~Ż~~~~~~S~~~~~~
CRACOVIA NOWA HUTA ANTY(/)wISŁA

Feniks z popiołów (gość)

Zamiast karać i ścigać tych wszystkich idiotów z jednej jak i z drugiej strony to urządzić im widowisko niczym ze starożytnego Rzymu. Do wyboru każdy rodzaj broni z ostrą włącznie! Po kilku godzinach dresiarskie ścierwo wykończy się samo!

lis (gość)

Proponuję takie ustawki po każdym meczu ligowy - po roku czasu mamy problem kiboli z głowy. Wyrżną się sami , a społeczeństwo będzie miało spokój .

JG (gość)

RACHU CIACHU DZIEKAN W PIACHU.... który to z kolei piesek wislacki wacha kwiatki od drugiej strony ?? hmm... iwan krótki fujin, tez to wiedza.

komuch (gość)

A czemu ich karać? Jeżeli chcą się tłuc między sobą - ich sprawa. Społeczeństwu by to na dobre wyszło.