Studenci podczas Juwelaniów

scscs (© Łukasz Żołądź)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Uniwersytet Jagielloński i Akademia Górniczo-Hutnicza to dwie najlepsze polskie uczelnie wg Światowego Rankingu Uczelni Webometrics.


"Szkieletor" w końcu zmieni swoje oblicze? Miasto przygotowuje plan zagospodarowania


Najwyżej z polskich uczelni znalazł się Uniwersytet Jagielloński, który zajął... 293 miejsce. W poprzednim rankingu UJ był 376. Drugą najlepszą polską uczelnią, wg tego rankingu, jest AGH (301 miejsce). - W skali Europy Uniwersytet Jagielloński jest na progu pierwszej setki najlepszych uczelni. Warto pamiętać że organizatorzy rankingu dokonali oceny ponadto 20 tys. instytucji naukowych, spośród których zamieścili informacje na temat czterech tysięcy najlepszych - mówi Katarzyna Pilitowska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kraków przoduje, w rankingu także Warszawa i Poznań


W pierwszej pięćsetce znalazły się jeszcze trzy inne uczelnie - Uniwersytet Warszawski (347 miejsce), Politechnika Warszawska (354 miejsce) i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (381).

Harvard najlepszy na świecie


Ranking wygrał Uniwersytet Harvarda, za nim uplasował się Massachusetts Institute of Technology, a trzecie miejsce zajął Uniwersystet Stanforda.

Na czym polega Światowy Ranking Uczelni Webometrics?


Światowy Ranking Uczelni Webometrics jest przygotowywany dwa razy w roku przez CSIC (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas) - Najwyższą Radę Badań Naukowych w Madrycie. Wystartował w 2004 roku. Ranking klasyfikuje uczelnie poprzez pomiar objętości, widoczności i wpływu stron internetowych uniwersytetów, ze szczególnym naciskiem na dorobek naukowy (odniesienia do publikacji, wystąpienia na konferencjach, monografie, prace, raporty), ale również biorąc pod uwagę inne materiały (materiały z zajęć, seminariów i warsztatów, biblioteki cyfrowe, bazy danych, multimedia, strony osobiste). Webometrics bada także m.in. ogólne informacje na temat instytucji, jej działów czy grup badawczych.

Zobacz wszystkie polskie uczelnie w rankingu Webometrics [klik].

Kliknij w zdjęcie i zobacz więcej!
Moskiewski balet pod WawelemTramwaj na Ruczaj już jedzie! [zdjęcia]
Regiomoto.pl - motoryzacyjne newsy
Co to ACTA? Sprawdź!
Dodaj artykuł Dodaj zdjęcia
Dodaj imprezę
Bloguj z MM


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Paweł (gość)

Wspaniale!. Kraków pod wieloma względami ma znacznie większy prestiż od Warszawy. Ustępuje stolicy jedynie pod względem gospodarczym i plasuje się na drugim miejscu w rankingu. Duma Polski. :)