Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trasa Łagiewnicka: coraz większe efekty budowy i utrudnienia

Piotr Tymczak
Widoczne są coraz większe postępy związane z budową Trasy Łagiewnickiej. W związku z tą inwestycją pojawiają się jednak kolejne utrudnienia, tym razem w rejonie ul. Rostworowskiego. Zamknięty zostać ma także fragment ul. Zbrojarzy w rejonie skrzyżowania z ul. Turonia.

W ramach budowy Trasy Łagiewnickiej powstają m.in. tunele (dla samochodów i tramwajów) między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II. Konstrukcje tunelów są coraz bardziej widoczne. Postępują także prace związane z budową nowej drogi na innych odcinkach, m.in. w rejonie ul. Zbrojarzy i na zakończeniu trasy na Ruczaju.

Kolejne etapy robót wiążą się jednak z coraz większymi utrudnieniami dla kierowców oraz pieszych. Na wtorek, 14 maja, zaplanowano wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu polegające na zamknięciu fragmentu ul. Zbrojarzy w rejonie skrzyżowania z ul. Turonia.

Odpowiadająca za inwestycję spółka Trasa Łagiewnicka poinformowała jednak, że ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, silne opady deszczu mające niekorzystny wpływ na tempo wykonania robót związanych z przebudową uzbrojenia podziemnego, zamknięcie ul. Zbrojarzy zostanie przesunięte w czasie.

"O planowanym wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu i zamknięciu ulicy Zbrojarzy poinformujemy na minimum 7 dni przed planowanym wdrożeniem" - zapewniają w urzędzie. Przypominają tam też, że od 13 maja całkowicie zamknięta jest ul. Rostworowskiego od skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego aż do końca, wraz z fragmentami ulic Ruczaj i Pszczelnej. Ulicą Kobierzyńską można jeździć tylko na wprost.

Trasa Łagiewnicka, o długości 3,5 km (w tym pięć tuneli o łącznej długości 2,3 km), ma powstać od ul. Grota-Roweckiego do skrzyżowania ulic Witosa, Halszki i Beskidzkiej.

W ramach inwestycji powstanie też nowa trasa tramwajowa, która będzie przebiegać od pętli w Kurdwanowie, wzdłuż rzeki Wilgi, pod terenami między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II, do ul. Zakopiańskiej. Na trasie przejazdu tramwaju zaplanowano pięć przystanków.

Część trasy tramwajowej ma zostać poprowadzona w budowanym tunelu o długości ok. 700 m, który wyznaczono pod terenami sanktuariów. Przy moście nad Wilgą, który łączy oba miejsca kultu, powstanie podziemny przystanek.

Trasa Łagiewnicka ma powstać do końca 2020 roku - za 802 mln zł.

WIDEO: Zmiany w egzaminie na prawo jazdy. Mają na nich skorzystać kursanci

Źródło: TVN24/x-news

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Trasa Łagiewnicka: coraz większe efekty budowy i utrudnienia - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto