To żaden stereotyp i utarte przekonania konserwatywnych krakusów. Tylko fakt - lody ze Starowiślnej są najlepsze pod Wawelem. Bo są pyszne, dobre i wyśmienite.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
To żaden stereotyp i utarte przekonania konserwatywnych krakusów. Tylko fakt - lody ze Starowiślnej są najlepsze pod Wawelem. Bo są pyszne, dobre i wyśmienite. I zachwalać tych lodów wcale nie trzeba, tylko jeść, jeść i jeść - stwierdzili nasi jurorzy podczas pierwszego rankingu krakowskich lodziarni zorganizowanego przez "Gazetę Krakowską".


Postanowiliśmy, że zasady degustacji będą proste i jasne. Wybraliśmy pięć lokali, w których są kręcone lody (tak przynajmniej zapewniają ich gospodarze). Zaproszeni goście degustowali zimne desery, dyskutowali i oceniali je. Oczywiście w ciemno. Dopiero na końcu zdradziliśmy jurorom, które kawiarnie ich zdaniem podają najpyszniejsze na świecie lody. A najlepsze to takie, które smakują i wyglądają naturalnie. Kręcone na mleku i jajkach i broń Boże bez dodatku chemii.

Dużo przyjemnego cmokania i zachwalania było tylko niestety przy lodach pod numerem "1", które w rezultacie okazały się także nr 1 w rankingu. Te ze Starowiślnej są poza konkurencją! Rzuciły na kolana zwłaszcza borówkowe i kawowe. W tych pierwszych jurorzy znaleźli całe kawałki borówek, a w drugich "fusy" kawy mielonej. Pycha! - Smakują tak jak powinny smakować prawdziwe lody. Właśnie takie robiono w moim domu - mówiła Ewa Wachowicz.

Potem już były same "lody epickie". A te, zdaniem Michała Rusinka, tak niedobry i ohydny mają smak, że chce się o nich jedynie mówić w nieskończoność. A nie jeść. I dlatego ani lody o smaku snickersa czy ciasteczka ze "Słodkiego Wentzla" nie podbiły podniebienia jurorów, ani arbuzowe ze "Słodkiego Ogrodu", ani nawet klasyczna czekolada, czy jabłuszko "Kameckich".

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!