(© Małgorzata Genca/Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sprawdzian trzecioklasisty 2014 z OPERONEM. W większości szkół podstawowych w Polsce o godzinie 9 rano rozpoczął się sprawdzian trzecioklasisty z Operonem. Uczniowie zapoznali się z tekstem dotyczącym słonia Dominika. U nas niebawem znajdziecie ARKUSZE OPERON, PYTANIA I ODPOWIEDZI.

Sprawdzian trzecioklasisty 2014 z OPERONEM [PYTANIA, ODPOWIEDZI]


Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2014 już dziś! [PYTANIA i ODPOWIEDZI]


Sprawdzian trzecioklasisty z CKE 2011 [arkusze,odpowiedzi]


Sprawdzian Trzecioklasisty z Operonem [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]


Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2014 [j. polski, pytania, odpowiedzi]


Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2014 [j. polski, pytania, odpowiedzi]


Cały tegoroczny sprawdzian trzecioklasisty z Operonem dotyczył słonia Dominika. Uczniowie musieli przeczytać fragment książki Ludwika Jerzego Kerna "Proszę słonia", na podstawie której zrealizowano znaną dobranockę o tym samym tytule.


Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2014: część humanistyczna


Następnie, należało odpowiedzieć na pytania związane z tekstem. Dotyczyły np. tego, jak często domownicy widywali słonia Dominika, ile krzeseł było w kuchni i dlaczego trzeba było je wynosić. Trzecioklasiści mieli też zastąpić wyrazy innymi, oznaczającymi to samo, policzyć sylaby w zdaniu oraz napisać ciąg dalszy historii o słoniu Dominiku.


Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2014: część matematyczna


W części matematycznej pojawiły się m.in. zadanie polegające na odczytaniu temperatury na termometrze rtęciowym, godziny na zegarze, dodaniu wagi trzech słoni, obliczeniu który dzień przypadnie dwa tygodnie po 8 kwietnia, wskazaniu ile minut to dwa kwadranse oraz rozwiązaniu zagadki "Meble w kuchni mają po cztery nogi, tak jak ja. Ile nóg mamy razem: ja i meble kuchenne?" wiedząc, że w kuchni były: kredens, 3 krzesła, taboret i stół.


Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2014


Pytania i odpowiedzi znajdziecie u nas 11 kwietnia po godz. 15.

Test trzecioklasisty 2013 z OPERONEM [PYTANIA i ODPOWIEDZI]


Test trzecioklasisty 2013 z OPERONEM [PYTANIA i ODPOWIEDZI w piątek]


Test Trzecioklasisty 2013 z Operonem już jutro! Odpowiedzi poznamy w piątekOgólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2014 z Operonem. Tekst i zadania dotyczyły słonia DominikaZobacz też


Sprawdzian trzecioklasisty 2012 [TEST, ROZWIĄZANIA]

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!