Test, sprawdzian trzecioklasisty OBUT 2013: [ARKUSZE, ODPOWIEDZI, WYNIKI]

21 maja uczniowie pisali test trzecioklasisty 2013, przygotowany przez Instytut Badań Edukacyjnych OBUT. Zobacz arkusze i przykładowe odpowiedzi do Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasisty 2013.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Dariusz Gdesz/Polskapresse)

TEST, sprawdzian trzecioklasisty OBUT 2013. Pytania o cień, tekst o królu i obliczenia zegarowe


SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY OBUT 2013 - JĘZYK POLSKI, ARKUSZ - P1


SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY OBUT 2013 - JĘZYK POLSKI, ARKUSZ - P2


SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY OBUT 2013 - JĘZYK POLSKI, PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI


We wtorek po raz trzeci odbyły się Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów - OBUT 2013. Udział szkół w badaniu jest dobrowolny. Do tegorocznej edycji zgłosiło się blisko 9 tys. szkół podstawowych, czyli ponad 70 proc. wszystkich placówek tego typu w kraju

Jak podaje Instytutu Badań Edukacyjnych (IBE), który organizuje badanie, do testów: umiejętności matematycznych i umiejętności językowych (tylko z zakresu języka polskiego) przystąpiło w całym kraju ponad 270 tys. uczniów kończących naukę w klasie trzeciej.
∨ Czytaj dalejWedług IBE, tak liczny udział szkół w badaniu świadczy o tym, że dyrektorzy i nauczyciele doceniają korzyści, jakie ono przynosi. Po badaniu szkoły otrzymają raporty z wynikami klas i szkół wraz z rekomendacjami, jak skutecznie rozwijać badane umiejętności uczniów. Informacje na ten temat będą udostępniane w końcu czerwca.

OBUT 2012 z CKE [ARKUSZE]


Sprawdzian Trzecioklasisty 2013 z Operonem


Opublikowany zostanie też raport ogólnopolski z wynikami całej badanej populacji oraz wskazaniami, jak interpretować i wykorzystywać wyniki w pracy z uczniami zarówno w klasach I-III jak i klasach IV-VI szkół podstawowych.

TEST, sprawdzian trzecioklasisty OBUT 2013 już dziś!


"OBUT jest głównie informacją dla szkoły, co potrafią uczniowie, a przede wszystkim, jakie są ich mocne strony" - zaznaczyła liderka Pracowni Badań Umiejętności Trzecioklasistów IBE Anna Pregler.

W trakcie badania uczniowie, obok zadań typowych, rozwiązują także zadania nietypowe, które pokazują jak uczniowie potrafią zastosować posiadaną wiedzę i umiejętności w nowej sytuacji. Dzięki temu nauczyciel dostaje dodatkową informację o uczniach, która wzbogaca to, co wie o nich po trzech latach pracy z klasą. Informacje te mogą być też bardzo przydatne dla nauczycieli klas czwartych, którzy będą pracować z tymi dziećmi na kolejnym etapie edukacji.

Szkoły, które chcą wziąć udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów muszą to robić jesienią roku poprzedzającego wiosenne badanie.


Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (2)

avatar
avatar
maja (gość)

znajdzdzcie kropke kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk.kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk.kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk.kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
co ha ha

Wybierz kategorię