(© archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

9 stycznia 2014 o godzinie 9 rozpocznie się próbny test szóstoklasisty z Operonem 2014. Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem odbywa się co roku w szkołach podstawowych, które przyłączą się do akcji.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty OPERON 2013: "Polski był prosty"


TEST szóstoklasisty 2013 z Operonem. Uczniowie piszą sprawdzian o 9.00. Odpowiedzi już jutro!


TEST, sprawdzian szóstoklasisty Operon 2013: PYTANIA, ODPOWIEDZI, WYNIKI


Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem odbywa się co roku w szkołach podstawowych, które przyłączą się do akcji. Test nie jest bowiem obowiązkowy. Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem odbył się po raz pierwszy 4 marca 2009 r. W najnowszej edycji Wydawnictwo Operon przygotowało nową propozycję - testy opierające się na nowych zasadach.

Wprowadzone zostały trzy poziomy zaangażowania szkół: Szkoła Uczestnicząca, Wspierająca i Partnerska. Wszystkie trzy poziomy oznaczają dostęp do elektronicznej formy arkuszy. Forma drukowana przysługuje Szkole Wspierającej i Partnerskiej, a tylko Szkoła Partnerska będzie mogła dodatkowo skorzystać z indywidualnych analiz postępów każdego z uczniów w nauce od 4 do 6 klasy.

Na teście znajdą się zagadnienia z języka polskiego, matematyki, historii oraz nauk przyrodniczych. Test mia sprawdzić, czy uczeń opanował podstawowe pięć umiejętności: pisanie, czytanie, rozumowanie, wykorzystywanie wiedzy w praktyce oraz korzystanie z informacji. Maksymalnie z egzaminu można będzie uzyskać 40 punktów.


Test (sprawdzian) szóstoklasisty Operon 2014: pytania, odpowiedzi, wyniki


- 9 stycznia 2014 godzina 9.00 – odbywa się Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem;
- 10 stycznia – publikacja odpowiedzi do zadań
- na początku marca wydawnictwo prezentuje szkołom uczestniczącym w projekcie Próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty w zakresie "Szkoły Partnerskiej" i "Szkoły Wspierającej" raporty podsumowujące wyniki Próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty z Operonem.
- w połowie marca wydawnictwo prezentuje szkołom uczestniczącym w projekcie Próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty w zakresie "Szkoły Uczestniczącej" raporty podsumowujące wyniki Próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty z Operonem.

Na salę egzaminacyjną można wnieść jedynie długopis lub pióro z czarnym tuszem, ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Każdy powinien mieć przy sobie legitymację.

Maksymalnie można zdobyć 40 punktów. Próbny test nie będzie miał wpływu na przyjęcie ucznia do gimnazjum.


Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!