Teatr Ludowy to teatr Nowej Huty, ale jest również estradą "starego" Krakowa - jedna ze scen znajduje się w piwnicach pod Wieżą Ratuszową.

Spektakle teatralne w tym tygodniu - zobacz

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Na zakończenie niech mi wolno będzie wzruszyć się, że przyszło mi pisać recenzję z pierwszego przedstawienia pierwszego teatru zawodowego w pierwszym mieście socjalistycznym, i ucieszyć się, że przyszło mi pisać pozytywnie - tak na początku lat piećdziesiątych o Teatrze Ludowym pisał Sławomir Mrożek. Scena bardzo szybko wrosła w krajobraz kulturalny miasta i tak już pozostało.

Teatr Ludowy to trzy sceny: dwie mieszczą się na osiedlu Teatralnym, a jedna pod Wieżą Ratuszową w kameralnym pomieszczeniu.Teatr Ludowy - przydatne informacje:  • Rezerwacje: (012) 68 02 112 (113, 146), rezerwacje@ludowy.pl

  • Kasy: wtorek-sobota w godz.13.00- 18.00Teatr Ludowy - kontakt:


  • Adres: Osiedle Teatralne 34

  • Adres e-mail: rezerwacje@ludowy.pl

  • Telefon: Kasa biletowa (Duża Scena): 012 680 21 16

    Kasa biletowa (Scena Pod Ratuszem): 012 421-50-16


W TYM TYGODNIU


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!