Amerykańska aktorka Meghan Markle, która w sobotę zostanie żoną księcia Harry'ego dostanie nietypowy prezent ślubny. Stowarzyszenie Otwarte Klatki przekazało przyszłej księżnej luksusową etolę ze sztucznego futra, zaprojektowaną przez Anetę Larysę Knap - założycielkę marki FOLK DESIGN, która promuje poprzez modę kulturę Małopolski. Prezent ma być podziękowaniem za postawę aktorki, która odmawia noszenia futer naturalnych.

Na kilka dni przed tym głośnym ślubem Stowarzyszenie Otwarte Klatki wysłało pannie młodej prezent, który ma dowodzić, że sztuczne futro to element garderoby godny księżniczki. - Luksusowa szmaragdowozielona etola, autorstwa małopolskiej projektantki Anety Larysy Knap - założycielki marki FOLK DESIGN - jest już w drodze do przyszłej księżnej - informuje Anna Iżyńska, reprezentująca Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Aktywiści wyjaśniają, że chcą w ten sposób podziękować aktorce za to, że w swoich stylizacjach i na planach zdjęciowych konsekwentnie odmawia noszenia "produktów okupionych cierpieniem zwierząt futerkowych".

Narzeczona księcia Harry’ego jest znana ze swojej działalności filantropijnej, a jej decyzja dotycząca futer podyktowana jest etycznymi pobudkami. Meghan jest też światową ikoną mody – jeśli coś na siebie założy, wyprzedaje się to w ciągu kilku godzin.

Aneta Larysa Knap, która zaprojektowała etolę dla Meghan, to twórczyni m.in. kierpców na obcasie, bielizny góralskiej oraz jeansów ręcznie haftowanych w góralską parzenice.

- Po licznych projektach, które realizowałam na potrzebę międzynarodowych pokazów, jestem bardzo podekscytowana możliwością podzielenia się moją wizją mody z piękną Meghan - mówi Aneta Larysa Knap, zdobywczyni medalu „Polonia Minor”, przyznawanego za promowanie za pośrednictwem mody kultury i tradycji Małopolski - Moim celem jest udowodnienie, że luksusowa moda może być projektowana w sposób etyczny, z pominięciem okrucieństwa ferm futrzarskich – dodaje.

FOLK DESIGN to jedna z prawie 900 marek z całego świata, które zdecydowały się na taki krok. Członkami międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer są już m.in. Gucci, Armani, Versace czy Hugo Boss. Jak informuje Stowarzyszenie Otwarte Klatki, światowy trend odchodzenia od futer naturalnych związany jest m.in. z rosnącą świadomością warunków, w jakich odbywa się hodowla zwierząt futerkowych i z licznymi śledztwami przeprowadzonymi przez Otwarte Klatki oraz organizacje partnerskie na setkach ferm futrzarskich w 14 krajach Europie.

- Meghan Markle będzie pierwszą osobą z brytyjskiej rodziny królewskiej, która otwarcie sprzeciwia się noszeniu futer naturalnych. To ogromne zwycięstwo w walce z przemysłem futrzarskim i niewątpliwy dowód na to, że moda staje się coraz bardziej etyczna – komentuje Anna Iżyńska, specjalistka ds. komunikacji ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki – Przesyłamy Meghan nasze najlepsze życzenia z okazji ślubu i nie możemy się doczekać stylizacji, które wybierze, kierując się dobrem zwierząt i inspirując tym samym miliony kobiet na całym świecie do pójścia w jej ślady - mówi.

Fani rodziny królewskiej już zajmują miejsca pod zamkiem w Windsorze przed sobotnim ślubem. "Nie ruszę się nawet do toalety"

Źródło:Associated Press

ZOBACZ KONIECZNIE:
data-hide-cover="false" data-show-facepile="false">

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!