Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Biznesmeni, politycy i notariusze. Stowarzyszenie Miasto Wspólne ujawniło krakowską mapę reprywatyzacji.

- W ramach mapy opisujemy biznes reprywatyzacyjny, w który zaangażowani są prawnicy, notariusze, biznesmeni, politycy oraz gangsterzy. Pokazujemy, że reprywatyzacja w obecnym kształcie to bogacenie się na wielką skalę wąskiej grupy ludzi kosztem lokatorów i miasta. Bogacenia się, które czasami odbywa się zgodnie z prawem, a w niektórych przypadkach jest efektem działalności przestępczej - stwierdziła Weronika Śmigielska ze stowarzyszenia.

Na mapie pojawiło się m.in. nazwisko Piotra B., ps. Łapa, krakowskiego gangstera. "Gangster zaangażowany w reprywatyzację kamienic w Krakowie i Warszawie. W latach 90. wyłudził 20 milionów marek niemieckich z banku BGŻ i uciekł z Polski. Był zaangażowany w prywatyzację Unitry. Kamienicami w Krakowie „zajął się” w drugiej połowie lat 90. (m.in. Dietla 59, Karmelicka 11)" - podaje Stowarzyszenie.

- Wniosek z lektury krakowskiej mapy reprywatyzacji jest jasny. Potrzebujemy jak najszybszego uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej - stwierdziła Śmigielska.

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Dlaczego warto dbać o środowisko?

Źródło: Dzień Dobry TVN, x-news

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Smutny (gość)

Gdzie jest na tej mapie znany pan adwokat Roman P. ? Gdzie jest były wojewoda który raz już dał się zapuszkować? Kiedy w tym kraju beda rządzić porządni ludzie??? Z prawej i lewej brak troski o zwykłego obywatela który chce normalnie żyć.

Goniec5 (gość)

Ciekawi mnie wątek Majchra w tej sprawie. Czekam na rozwój wydarzeń a Jackowi w listopadzie powiem NIE

rak23 (gość)

Idą wybory, czas podziękować Majchrowskiemu i spółce, dobrze tylko zeby ich zaczęli rozliczać jak najszybciej.