(© archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2014. 10 kwietnia, czyli niespełna dwa tygodnie po sprawdzianie szóstoklasisty, po raz pierwszy do egzaminu zewnętrznego przystąpią uczniowie klas trzecich szkół podstawowych. W tym dniu w całej Polsce odbędzie się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2013 z Operonem. Odpowiedzi znajdziecie u nas jutro o godzinie 15.00.

Sprawdzian trzecioklasisty 2014 z OPERONEM [PYTANIA, ODPOWIEDZI]


Sprawdzian trzecioklasisty z CKE 2011 [arkusze,odpowiedzi]


Sprawdzian Trzecioklasisty z Operonem [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]


Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty przygotowany przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon oraz Grupę Wydawniczą Polskapresse odbędzie się już po raz siódmy. Składa się on z dwóch części: języka polskiego oraz matematyki.

Przygotowane dla trzecioklasistów testy mają za zadanie nie tylko sprawdzić poziom wiedzy i umiejętności nabytych przez najmłodszych absolwentów, ale również umożliwić zapoznanie się z formułą egzaminów, które występować będą na kolejnych etapach edukacji coraz częściej.

Na rozwiązanie zadań z każdej części przeznaczone jest po 45 minut. Wbrew opiniom dotyczącym pozostałych egzaminów (sprawdzian szóstoklasisty, testy gimnazjalne, egzamin maturalny), w przypadku testu trzecioklasistów
sugeruje się, iż uczniowie mają zbyt wiele czasu na wypełnienie arkuszy w porównaniu do stopnia ich trudności. Statystyki pokazują, że przez ostatnie lata liczba punktów egzaminacyjnych uzyskanych przez trzecioklasistów
systematycznie rośnie. Średni wynik z języka polskiego wynosi 75% możliwych do zdobycia punktów, zaś z matematyki - 71%.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty kończy pierwszy etap edukacji, jest jego podsumowaniem. Dostarcza informacji o pracy szkoły, nauczycieli i uczniów. Jest także źródłem wiedzy o tym, które umiejętności uczniowie już dobrze opanowali, a nad którymi warto jeszcze popracować. Uzyskane dane, porównane z wynikami sprawdzianu po szóstej klasie, pozwolą stwierdzić, czy potencjał ucznia został odpowiednio wykorzystany.

Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia i mocno trzymamy za nich kciuki!

Zobacz też


Sprawdzian trzecioklasisty 2012 [TEST, ROZWIĄZANIA]Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!