Sprawdzian Trzecioklasisty Operon 2014 [PYTANIA, ODPOWIEDZI]

Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2014. 10 kwietnia, czyli niespełna dwa tygodnie po sprawdzianie szóstoklasisty, po raz pierwszy do egzaminu zewnętrznego przystąpią uczniowie klas trzecich szkół podstawowych. W tym dniu w całej Polsce odbędzie się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2013 z Operonem. Odpowiedzi znajdziecie u nas jutro o godzinie 15.00.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© archiwum Polskapresse)

Sprawdzian trzecioklasisty 2014 z OPERONEM [PYTANIA, ODPOWIEDZI]


Sprawdzian trzecioklasisty z CKE 2011 [arkusze,odpowiedzi]


Sprawdzian Trzecioklasisty z Operonem [ARKUSZE I ODPOWIEDZI]


Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty przygotowany przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon oraz Grupę Wydawniczą Polskapresse odbędzie się już po raz siódmy. Składa się on z dwóch części: języka polskiego oraz matematyki.

Przygotowane dla trzecioklasistów testy mają za zadanie nie tylko sprawdzić poziom wiedzy i umiejętności nabytych przez najmłodszych absolwentów, ale również umożliwić zapoznanie się z formułą egzaminów, które występować będą na kolejnych etapach edukacji coraz częściej.

Na rozwiązanie zadań z każdej części przeznaczone jest po 45 minut. Wbrew opiniom dotyczącym pozostałych egzaminów (sprawdzian szóstoklasisty, testy gimnazjalne, egzamin maturalny), w przypadku testu trzecioklasistów
sugeruje się, iż uczniowie mają zbyt wiele czasu na wypełnienie arkuszy w porównaniu do stopnia ich trudności. Statystyki pokazują, że przez ostatnie lata liczba punktów egzaminacyjnych uzyskanych przez trzecioklasistów
systematycznie rośnie.
∨ Czytaj dalej

Średni wynik z języka polskiego wynosi 75% możliwych do zdobycia punktów, zaś z matematyki - 71%.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty kończy pierwszy etap edukacji, jest jego podsumowaniem. Dostarcza informacji o pracy szkoły, nauczycieli i uczniów. Jest także źródłem wiedzy o tym, które umiejętności uczniowie już dobrze opanowali, a nad którymi warto jeszcze popracować. Uzyskane dane, porównane z wynikami sprawdzianu po szóstej klasie, pozwolą stwierdzić, czy potencjał ucznia został odpowiednio wykorzystany.

Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia i mocno trzymamy za nich kciuki!

Zobacz też


Sprawdzian trzecioklasisty 2012 [TEST, ROZWIĄZANIA]Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (3)

avatar

Wybierz kategorię