3 kwietnia 2012 test szóstoklasisty CKE. Sprawdźcie wyniki, pytania i odpowiedzi sprawdzianu!


Już wkrótce arkusze! Kliknij i odśwież stronę


Sprawdzian składa się zazwyczaj z 25 pytań: 20 jest zamkniętych, a 5 otwartych. Zamknięte pytania są wielokrotnego wyboru, czyli z kilku podanych możliwości należy zaznaczyć prawidłową. Za to w pytaniach otwartych należy samemu udzielić odpowiedzi. Tematyka konkretnego sprawdzianu skupiona jest wokół jednego tematu przewodniego np. "W górach", "Sport", czy "Kwiaty".

Za poprawne rozwiązanie całego testu można otrzymać maksymalnie 40 punktów - 20 za pytania zamknięte i 20 za otwarte.

  • SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2012 - ODPOWIEDZI


Wyniki egzaminu mają być dla nauczycieli ze szkoły podstawowej przede wszystkim informacją, czy ich metody uczenia są dobre. Dla nauczycieli gimnazjalnych to cenna wiedza o tym, jaki jest punkt startu ucznia, którego mają dalej kształcić.

Jeśli chodzi o przyjmowanie do rejonowego gimnazjum, test szóstoklasisty nie ma na nie żadnego wpływu. Co innego, jeśli szóstoklasista wybiera się do szkoły poza swoim rejonem zamieszkania lub jeśli chce się uczyć w renomowanym gimnazjum niepublicznym. W takim wypadku, zależnie od decyzji dyrekcji placówki, wynik testu końcowego może być brany pod uwagę podczas rekrutacji.

Przed przystąpieniem do egzaminu, szóstoklasista powinien zapoznać się ze standardami wymagań testu i ich objaśnieniami. Warto przyjrzeć się przykładowym testom z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z poprzednich lat i oczywiście wybrać tzw. "pewniaki" na egzaminie - czyli co pojawiło się na testach do tej pory.

Sprawdzian szóstoklasisty 2012 - wyniki


Za udzielenie poprawnych odpowiedzi na pytania w teście może uzyskać maksymalnie 40 punktów. Następnie jego praca zostanie oceniona przez niezależnych egzaminatorów. Szóstoklasista otrzyma wyniki sprawdzianu nie później niż 22 czerwca. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Tadeusz (gość)

Test Szóstoklasisty + odpowiedzi. Elo, znalazłem prawdziwe testy szóstoklasistów z 2013 roku z OPERONEM, pytania są z odpowiedziami - link sprawdzony - pobierajcie szybko póki nikt tego nie zablokował!

http://hostujmy.pl/download/19249/GViNzZ

xdxddxd (gość)

bez sensu :P . był bez sensu prubne było o wiele łatwiejsze ale walić to napisałm najlepiej z całej klasy a najgorzej sie ucze :D : P

Zuzka (gość)

Boję się że źle napiszę. JA JUTRO PISZĘ TEN TEST I NIE WIEM SKĄD MOGĘ UZYSKAĆ
PYTANIA I ODPOWIEDZI ;( CZY KTOŚ ZNA JAKĄŚ STRONĘ??