(© archiwum Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sprawdzian Szóstoklasisty 2014 z CKE. 1 kwietnia 2014 r. szóstoklasiści napiszą sprawdzian przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. U nas po teście znajdziecie arkusze i odpowiedzi do sprawdzianu.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty OPERON 2013: "Polski był prosty"


TEST szóstoklasisty 2013 z Operonem. Uczniowie piszą sprawdzian o 9.00. Odpowiedzi już jutro!


Sprawdzian szóstoklasisty organizowany przez CKE jest to test powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. Jest to bowiem jeden z warunków ukończenia szkoły.

Tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty odbędzie się 1 kwietnia. We wszystkich szkołach w całej Polsce odbędzie się on o tej samej godzinie.

Sprawdzian szóstoklasisty 2014 z CKE [PYTANIA, ARKUSZE, ZADANIA]


Badany i oceniany będzie poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce. Na sprawdzianie każdy uczeń otrzymuje taki sam zestaw zadań wraz z kartą odpowiedzi. Propozycje zestawów do przeprowadzania sprawdzianu przygotowują okręgowe komisje egzaminacyjne, a o tym, który zestaw będą rozwiązywać uczniowie, decyduje dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Sprawdzianu nie można nie zdać. Wynik ma znaczenie tylko informacyjne i nie powinien być podstawą do prowadzenia jakiejkolwiek selekcji. Każdy uczeń, który ukończył szkołę podstawową, niezależnie od wyników sprawdzianu musi być przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie, jeśli nie ukończył 16 roku życia.

TEST, sprawdzian szóstoklasisty Operon 2013: PYTANIA, ODPOWIEDZI, WYNIKICodziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!