Wojciech Smarzowski realizuje w Krakowie zdjęcia do filmu "Anioł" na podstawie powieści Jerzego Pilcha "Pod Mocnym Aniołem".


Smarzowski kręci film w Krakowie z Robertem Więckiewiczem w obsadzie


Książka Jerzego Pilcha to poruszająca historia człowieka walczącego z nałogiem alkoholowym, opowieść o niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie. To również opowieść o odwzajemnionej miłości do kobiety, która jest dla bohatera ostatnią szansą na powrót do normalności i wyzwolenie się z choroby.

- Jest w tej historii coś uniwersalnego - uważa Wojciech Smarzowski, reżyser filmu "Anioł". - Ciekawe jest czy pijemy i kontrolujemy to picie, czy to picie zaczyna nam przeszkadzać, czy już to wiemy, czy jeszcze to odrzucamy. O tym też jest ten film, o tej granicy - dodaje Smarzowski,

Główną rolę - pisarza, który zmaga się z problemem uzależnienia od alkoholu  zagra Robert Więckiewicz. - Wgryzam się powoli w bohatera. Ja nie jestem takim aktorem, który wie od początku wszystko. Muszę rzeczywiście trochę pobyć z bohaterem, żeby go oswoić, żeby móc z nim bezkonfliktowo funkcjonować - powiedział Więckiewicz.


Zdjęcia do filmu są kręcone m.in. na terenie Szpitala Specjalistycznego im. J. Babińskiego w Krakowie

Oprócz Roberta Więckiewicza w filmie zobaczymy również Andrzeja Grabowskiego, Adama Woronowicza, Mariana Dziędziela, Kingę Preis, Izę Kunę, Iwonę Bielską, Arkadiusza Jakubika, Marcina Dorocińskiego i Jacka Braciaka.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się na początku listopada 2012 i mają potrwać do wiosny 2013 roku. Większość zdjęć ma zostać zrealizowana w Krakowie i okolicach Krakowa.
Premiera planowana jest na początek 2014 r.

Wojciech Smarzowski to jeden z najwybitniejszych twórców młodego pokolenia, reżyser filmowy, teatralny i scenarzysta. Studiował m.in. filmoznawstwo na UJ. Jest autorem reklam, teledysków i filmów dokumentalnych. Znany z mocnych i poruszających produkcji, takich jak "Wesele", "Dom zły", czy "Róża".

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!