(© Marian Satała)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkańców miasta i turystów oburzyła akcja Modraszek Kolektywu. Rano na pomniku Piłsudskiego pojawiły się niebieskie skrzydła motyla. Akcja związana jest z obroną Zakrzówka.

Czytaj także: Nowa Huta: śmiertelny wypadek. 20-latek wpadł pod tramwaj- To skandal - grzmi Zdzisław Grzelka, ceremoniarz krakowskiego Bractwa Kurkowego, które w 2009 r. wzniosło przy ul. Piłsudskiego pomnik marszałka. - Takie skrzydełka mogły się pojawić np. na pomniku psa Dżoka, ale nie na monumencie upamiętniającym jednego z największych Polaków. Działania obrońców Zakrzówka są co najmniej niestosowne.

- Jestem bardzo wyrozumiały dla wszystkich działań happeningowych - mówi Jerzy Bukowski, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Piłsudskiego. - Tym bardziej, że wszystkie służą dobrym sprawom. Popieram też działania w ochronie Zakrzówka, jednak uważam, że wystrojenie legionistów w skrzydła jest niestosowne, by nie powiedzieć niesmaczne. To może przynieść odwrotny skutek i zamiast sympatii i poparcia przyniesie sprzeciw dla takich działań. Są pewne miejsca, które trzeba koniecznie uszanować. To nich należą pomniki.

Oprócz dzisiejszego wystrojenia pomnika na jutro zaplanowano Błękitną Manifestację o godz. 20 pod Urzędem Miasta na placu Wszystkich Świętych.

Kraków: ścieżki i trasy rowerowe [ZOBACZ]Urządź się w Krakowie! Zobacz, jak to zrobić!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail.Zapisz się do newslettera!


Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (16)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

jo (gość)

Ależ ten pomnik jest tak okropnie brzydki, że niebieskie skrzydła tylko mu pomogły! Legioniści, którzy na co dzień wyglądają jakby wychodzili z krzaków, z których ktoś niespodziewanie ich wypłoszył (co tam robili, nie wnikam) wyglądają teraz jakby właśnie wylądowali. Znacznie szlachetniej!
I nie przesadzajcie Panowie - kartonowe niebieskie skrzydła to nie żaden skandal, ani ujma na honorze Marszałka.

lamer (gość)

kilku panów bez konsultacji społecznych wywaliło gniota na najładniejszej ulicy w Krakowie...to tego nawiedzony Bukowski, brakuje jeszcze Markowskiego żeby się krzyżem położył i dopełnił tego cyrku....dobrze ktoś napisał, spakować ten pomnik i wywieść do parku strzeleckiego...
Panowie z bractwa więcej dystansu do rzeczywistości, i radości z życia a nie tylko szabelki i pistoleciki... jak dzieci...świat nie kręci się wokół Was panie Satała...

M (gość)

"artykuł" sponsorowany przez dewelopera wk... go przez modraszki? Chyba im nie wyszło sądząc po komentarzach

jażem (gość)

ekipa gości w dziwnych uniformach terroryzująca Kraków swoimi pomysłami (patrz np Czesłóaf Dzwigaj), nie ma totalnie poczucia humoru...
Panowie weźcie sobie ten pomnik i do siebie do parku strzeleckiego....

modr. (gość)

wypowiedzi wszystkich Panów cytowanych w artykule to skandal, przemalować skandaliczny pomnik na modro! skandaliczny brak poczucia humoru!

O2 (gość) (krys)

Sprzedać inwestorom... Zabudują, zagrodzą, a na koniec na ogrodzeniu powieszą tablice informacyjne: "Nur für Deutsche". Zostawcie Zakrzówek w świętym spokoju! Dla wyjaśnienia - akcja z pomnikiem, w mojej ocenie, całkowicie chybiona

gamma (gość)

to ten pomnik jest skandalem, skandalem jest olewanie mieszkancow przez prezydenta, skandalem sa wplywy bractwa kurkowego, ktoremu pozwolono zabudowac kawalek zielenca w samym centrum miasta. skandalem sa plany zabudowania zielonego Zakrzowka. popieram modraszki! jutro o 19tej pod urzedem miasta zbiorka, bedzie nas, ekhem, legion :)

dr (gość)

jak zobaczyłem pierwszy raz to ohydztwo nie wierzyłem własnym oczom jak można coś takiego postawić na prestiżowej ulicy