Rozkład PKP: ułóż z Intercity rozkład jazdy twojego pociągu

PKP Intercity zaprasza pasażerów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konsultacji rozkładu jazdy pociągów w sezonie 2011/2012.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Pasażerowie, którzy chcieliby zgłosić propozycje zmian mogą wypełnić formularz udostępniony na stronie internetowej przewoźnika pod adresem www.intercity.pl/twoj_rozklad_jazdy.

W formularzu zgłoszeniowym, przewoźnik wyodrębnił kilka kategorii, według których będzie można proponować zmianę, są to np.: godziny kursowania, możliwe skomunikowania na trasie, czy dodatkowe postoje pociągów. Zarówno dla PKP Intercity, jak i pasażerów biorących udział w akcji, bazą do pracy będzie obecnie obowiązujący rozkład jazdy


Jak się tworzy rozkład jazdy pociągów?


Proces tworzenia rozkładu jazdy na kolejny sezon rozpoczyna się już w styczniu, kiedy to zapadają pierwsze ustalenia związane z ofertą międzynarodową. Ostatecznie w listopadzie Zarządca Infrastruktury przekazuje zatwierdzone trasy jakie będą obowiązywały w nowym rozkładzie dla konkretnych pociągów przewoźnikom. Nowy rozkład jazdy, tak jak i w całej zachodniej Europie, wchodzi w życie każdego roku, zawsze w drugą niedzielę grudnia.

W trakcie tego skomplikowanego procesu, jakim jest tworzenie rozkładu, bierze udział wiele podmiotów. Są to nie tylko przewoźnicy pasażerscy, ale także podmioty zlecające usługi przewozu towarowego.

Zachęcamy do udziału w konsultacjach.


Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Gang Olsena napadł na bank ING w Nowym Targu
Sportowetempo.pl. Najlepszy ser
∨ Czytaj dalej

wis sportowy

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię